FK SLAVIA ORLOVÁ
FC Vratimov - FK Slavia Orlová 2:2 (2:1)
vloženo: 22.04.2023

Že by obrat k lepšímu????

Domácímu výbuchu s Benešovem, z kterého to utkání, nám zůstane v paměti branka v 15 sekundě v naši síti, a  to že k propustné obraně se přidavají neproměňovaním šanci i ofenzivní fotbalisté, a celkový zmar z tohoto zápasu nám ukazuje ilustrační foto vpravo ! 

Týden na to zajížděli Slavisté do Vratimova, který se pořád pere o druhé postupové místo.  Začátek utkání nevěštil nic dobrého. Domáci byli častějí  na míči, tlačili a čekali na chyby  hostů. A ty samozřejmě přišly! Nejdříve  Domin Renta vymyslel  hloupou příhravku středem hřiště, které se zmocnil domácí hráč a vyslal na zteč snajpera Ference. Ten nezaváhal a bylo 1:0. Jenže za dvě minuty bylo ještě hůř ! Nejzkušenější hráč krajských přeborů v České republice Petr Buchvaldek si snad vzpomenul na své roky v přípravce a stříhnul takovou minelu , že i domácí střelec se divil co se to stalo...Po druhé brance domáci povolili, a začali věřit tomu, že hosté z Orlové se porazí sami. Jenže svěřenci trenérů Diviny a Věčorka byli proti.Za další tři minuty  opakovaný centr Marka Maleňáka do vápna trknul hlavou Jatagandzidis a bylo to jen o gól !!! Druhá půle opětovně začala kratkodobým tlakem domácích jenže byli to Slavisté, kteří začali přebírat otěže hry. Výsledke byla vyrovnavací branka , kdy Zdeněk Zach se skvěle orientoval na hranici velkého vápna a střelou k tyči srovnal na 2:2.  A pak to začalo !!  Na branku  Vratimova se valil útok za útokem a jen díky bezchybné hře odchovance Slavie Tomáše Bajzátha (toho času v dresu Vratimova) se skóre neměnilo. Jen Dominik Dzida měl dvě stoprocentní situace, a jeho aktivita  přinesla ovoc až v poslední minutě kdy prudký centr do vápna srazil domácí  obránce rukou. A kopala se pentla !!! Dominik Renta si vzal míč , jenže zůstal dál smolařem zápasu protože jeho střela šla mimo..https://drive.google.com/file/d/1NX5xzHiEwj5jBJzlDGXYT6oz775MN9sm/view?usp=share_link?    Výkon však přítomné  fandy Slavie potěšil a věřme, že teď  již to půjde jenom lépe !!!

Buček - Botur,Buchvaldek, Derik, Kondziolka, Nowinski ( 84.Slowik) Zach, Maleňák, Dzida, Jatangadzidis (77. Tomáš), Renta (90. Motloch)