FK SLAVIA ORLOVÁ
FK Slavia Orlová - SK Brušperk 2:0 (1:0)
vloženo: 17.05.2023

Bodová šňůra Slavie pokračuje....

Nastartovala je remíza ve Vratimově (2:2), pak porazili Dolní Datyně (4:2) a Vřesinu (5:0). Ze třetího vítězství v řadě za sebou se fotbalisté Slavie Orlová radovali v sobotu doma. V zápase 24. kola krajského přeboru si poradili s Brušperkem 2:0, střelci gólů byli Dominik Renta a Zdeněk Zach.

Slavia šla do vedení už ve 2. minutě po přesné trefě Renty. Asi do 20. minuty jsme měli zápas pod kontrolou, pak jsme z neznámých příčin trošku jako by opustili hřiště a iniciativu převzal soupeř. Měl neskutečnou šanci, kterou Tonda Buček vytáhl nádherně ze šibenice, po tomto zákroku se vrátil domácí trenér Roman Divina k dění na trávníku. Do šaten šli domácí za stavu 1:0. Trošičku jsem zvýšil hlas, protože takhle hrát nemůžeme, přiznal Roman Divina. „Soupeř, který má nového trenéra, je velmi kvalitní a s lídrem v Řepiští doma prohrál jenom 0:1. To se potvrdilo i u nás, vysvětlil trenér Slavie s tím, že problémy měli s vysokými hráči hostů.                                 

Ve druhém poločase jsme začali hrát po zemi a měli snad šest stoprocentních šancí, ale borci jako Jata (Jatagandzidis), Renta a Tomáš nedali. Obávali jsem se, jestli se nám to nevymstí, přiznal Roman Divina. Kluci ale hráli zodpovědně a obětavě a nepřipustili, aby soupeř měl nějakou šanci, dodal.                               

Druhá branka padla až ve třetí minutě nastavení. Po vynikající akci Tomáše, který přihrával Zachovi a ten dal do prázdné brány na 2:0, popsal trenér úspěšnou akci.

Ve druhém poločase jsme Brušperk rozebrali. Musím ocenit, že jsme hráli s jedním šestnáctiletým a dvěma sedmnáctiletými dorostenci. Klobouk dolů, že to tým zvládl a obrovská radost z vítězství,” konstatoval Roman Divina. „Teď by se nám měl vrátit uzdravený Derik a přijít i Nowinski, tak že bychom mohli být silnější,” prozradil kouč Slavie.

Orlová: Buček – Slowik, Buchvaldek, Czaicki, Dzida, Tomáš, Jatagandzidis (90. Herman), Maleňák, Zach, Botur (57. Motloch), Renta.