FK SLAVIA ORLOVÁ
Slavia Orlová – Háj ve Slezsku 2:0 (1:0)
vloženo: 13.06.2023

Ze sedmi jarních zápasů na domácím hřišti vytěžili dvanáct bodů za čtyři vítězství. Naposledy v této sezoně před svými fanoušky na něm fotbalisté Slavie Orlová ve 28. kole krajského přeboru porazili i v omlazené sestavě Háj ve Slezsku 2:0. Střelcem obou gólů byl Dominik Renta.

„Vítězství se rodilo těžce, ale na druhou stranu bylo zasloužené,“ konstatoval po sobotním utkání trenér Slavie Roman Divina. „Byl to úplně jiný zápas než v Heřmanicích, které v jedenácti lidech jen bránily. Háj chtěl hrát fotbal a to nám sedělo,“ připomenul porážku 0:1 v minulém kole v 0stravě.

Do domácího duelu nastoupila Orlová v pozměněné sestavě. „Slíbil jsem klukům z dorostu, že budou hrát od začátku,“ vysvětlil kouč, proč na lavičce zůstal kapitán a elitní střelec Jatagandzidis. „Nastoupil až do druhého poločasu a byl hodně platným hráčem, pomohl v důležitých věcech,“ dodal Roman Divina.

Šanci od 1. minuty tak dostali Motloch v útoku a stoper Slowik, navíc po prostřídání šli po přestávce na hřiště Czaicki a Pochopeň. „Háj byl hodně kvalitní mančaft, hrál otevřeně. První krásný gól jsme dali po vynikajícím centru Nowinského, který zpracoval Renta a zavěsil. Měli jsme tam ještě dvě tři možnosti, bohužel jsme je nedali,“ vrátil se trenér Slavie k průběhu prvního poločasu.

„Ve druhém nás už soupeř trošku přehrával, vsadil všechno na útok, ale my jsme dobře bránili,“ konstatoval s tím, že po krásném centru Nowinského zvýšil Renta na 2:0. „Gól dal z neskutečné otočky ve výskoku zadovkou do šibenice, takovou parádu jsem už dlouho neviděl, a bylo po zápase. Vedení jsme už zkušeně udrželi,“ radoval se Roman Divina z třináctého vítězství v celé soutěži.

Orlová: Buček – Slowik, Buchvaldek, Nowinski (88. Pochopeň), Dzida, Maleňák, Zach, Botur (75. Czaicki), Renta, Derik, Motloch (65. Jatagandzidis). Trenér: Roman Divina.

zdroj: Karvinský a Havířovský Deník.cz

https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/fotbal-kraj-orlova-se-ctyrmi-mladiky-si-doma-troufla-na-haj-rozhodl-renta-2023.html