FK SLAVIA ORLOVÁ
Bolatice - Slavia Orlová 2:6 (1:3)
vloženo: 19.06.2023

Orlová nezaváhala, se sestupujícími Bolaticemi se Slavia rozloučila šesti góly

Sezonu uzavírali na hřišti posledních Bolatic, které sestupují do I.A třídy, ale svého soupeře fotbalisté Slavie Orlová nešetřili a do konečného účtování přidali čtrnácté vítězství. Zápas 29. kola krajského přeboru v sobotu vyhráli 6:2 a v celkovém pořadí obsadili 7. místo.

„Zápasy s posledním se vždy těžce hrají, navíc Bolatice mají svou kvalitu, ale doplácely na individuální chyby jednotlivců,“ přiznal trenér Orlové Roman Divina, že z duelu, který už o ničem zásadním nerozhodoval, měl trochu obavy.

„Naštěstí už v 7. minutě jsme vedli 2:0 a bylo po fotbale,“ dodal kouč Slavie. „Pak jsme sice z našeho špatného vyhodnocení situace dostali gól, ale za dvě minuty jsme dali 3:1 a potom už kralovali,“ dodal Roman Divina.

Kvůli zdravotním, pracovním i rodinným důvodům se musel obejít bez Jatagandzidise, Motlocha, Tomáše a Kondziolky. „Od začátku jsem tam zase dal tři mladé kluky, pak ještě další dva. Pět sedmnáctiletých ale nehrálo žádné druhé housle, takže jsem maximálně spokojený,“ radoval se kouč po posledním zápase sezony.

„Za vítězství jsem rád, uhájili jsme tím sedmé místo. Na kluky jsem hrdý, pětačtyřicet bodů je za mě hodně dobrých,“ konstatoval trenér Slavie Orlové.

Branky: 37. Maršák 76. Řehánek - 5. a 86. Zach, 42. a 78. Renta, 7. Dzida, 48. Nowinski. Rozhodčí: Takáč - Tomšík, Slaný. ŽK: Slivka, Šula – Zach, Renta. Diváci: 100.

Orlová: Buček – Slowik, Buchvaldek (61. Czaicki), Nowinski, Dzida, Maleňák (74. Herman), Zach, Botur, Renta, Derik (83. Věčorek), Pochopeň. Trenér: Roman Divina.

zdroj: Karvinský a Havířovský Deník.cz

https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/orlova-nezavahala-se-sestupujicimi-bolaticemi-se-slavia-rozloucila-sesti-goly-20.html