FK SLAVIA ORLOVÁ
Sezóna 2022/2023 je za námi !!!
vloženo: 30.06.2023

O tom jak rychle ten čas letí nás přesvědčila jarní část fotbalové sezony. Ještě máme  v čerstvé paměti zahajovací duel na umělce proti Řepišti a náhle je tu závěrečný zápas v Bolaticích (2:6).

Ale teď pěkně po řadě…

Do jarní sezony jsme vstoupili bez druhého golmána Kuly a Hrušky, kteří odešli do Polska. Kariéru končili po několika operacích Honza Vybíral, Martin Papuga, Honza Hanusek, Adam Malík, Kadlíček z operovaným kolenem chtěl restartnout kariéru na Žofince, domů se vrátil  zapůjčený Kvapil a na misi v Mali byl ještě Honza Nowinski…

Ještě, že v Orlové funguje mládežnický fotbal a trenéři dorostu můžou v každé chvíli dodat do mužského celku hráče, kteří nezklamou! Během této sezony se kádrem družstva mužů provinulo celkem 6 kluků z dorostu a je třeba říct, že nejenže nezklamali, ale jejích výkon byl ve většině zápasů přínosem,

Navíc hned v prvním jarním zápase se těžce zranil kapitán, srdcař a pilíř zadních řad Tomáš Věčorek a bylo zle… Dalších 6 zápasů, jen 3 body a skore 8:17  bylo hrozivé. Nejvíce, ale bolely domácí ztráty a ty byly ze 6 utkání až čtyři! 

Zlomem v jarní sezoně byl asi zápas z adeptem na postup Vratimovem, kde jsme o 3 body přišli neproměněnou penaltou v poslední minutě…Od tohoto zápasu jsme již hráli asi to, co po nás orlovská fanouškovská veřejnost očekávala. Doma jsme neztratili ani bod a venku jsme neuspěli jen v Polomi. Výsledné 7. místo  bereme, vzhledem k podmínkám a nestabilnímu hráčskému kádru jako veliký úspěch.

Teď trochu statistiky:

Nejlepší střelci: Renta 25, Jatagandzidis 23,Zach 7

Nejvíce minut odehráli: Buchvaldek 2543 a Buček 2535 ,

Nejvíce trestaným hráčem byl jako tradičně Renta z 12 žlutými a 1 červenou kartou a hned za ním je David Jatagandzidis (10/1), který se však rozhodl Orlovou opustit a jde za lepšími podmínkami do Stonavy.

 

DOROST

Před chvíli jste četli o pomoci mužům hráči z dorostu. Sám dorost odehrál opětovně fantastickou sezonu. Od prvních zápasů se pohyboval na špici soutěže a  pouze nepřízeň rozhodčího v klíčovém zápase s Benešovem (3:3) jej připravila o vítězství v Krajské soutěží. Jenže kluci si vše vynahradili v okresním poháru kde bravurně postoupili až do finále , a zde trefili na soka z vysokého levelu ! Družstvo Horní Suché do posledního kola válčilo o post vítěze Krajského přeboru. Konečné 3.místo bylo pro ně určitě zklamáním a chtěli se vytáhnout v poháru. Jenže trefili na  perfektně připravené kluky z Orlové, kteří je vlastně nepustili k ničemu. Po celý zápas byli lepším týmem  a díky hattricku Kuby Molocha  a krásné hlavičce Michala Grocholavyhrali 4:2 a to ještě Patrik Herman zahodil penaltu…Práce trenérů Ondry Matušíka a Franty Pejchala je znát a bylo by nefér vychvalovat jen některé hráče. O celkový úspěch se podělil celý tým:Jakub Dorňák a Daniel Ligocký, Niki Fleszas v brance, zadní řady střežili Honza Navrátil ( nejvíce odehraných minut), Pavel Klus, Michal Grochol, Alan Pochopeň, Víťa Czaicki, Dominik Babečka ve středu operovali: Danek Slowik, Marek Korta, Patrik Herman, Šimon Dzuba, Maicon Mesina, Šimon Cigánek, Franta Pejchal, Lukáš Snítíl, David Kellner, David Tlolka,  v útoku se rvali: Kuba Motloch ( nejvíce nastřílených branek), Kiki Bartoš, Danek Vróbel, Enrico Slazyk,

 

ŽÁCI

U starších žáků můžeme konstatovat, že měli velice slušnou sezonu. V tabulce se umístili ve té lepší polovině a tak jako dorostenci se probojovali do finále okresního poháru žáků, kdy cestou zdolali několik lépe postavených soupeřů. Ve finále však nestačili na čerstvého vítěze kraje MFK Havířov a prohráli 1:8 ( branka Pecha). Tak jak u dorostu, trenéři Honza Hanusek a Tomáš Věčorek  se mohli spolehnout na tento kádr: V brance Kuba Dorňák a Niki Fleszas  a dále: Mates Bugel,Vojta Stankuš,

Vojta Mokroš , Matyáš Pospíchal, Jan Svatý, David Kopel,Marek Pytlík, Dominik Hodes, Vojta Vismek, Kuba Lhotský, Dan Slawinski,Patrik Neumann, Martin Oračko, Jan Konya, Adam Zelníček, Dan Hruška, Carlos Terol Soler, Tomáš Kubiena, Kuba Adámek, Daniel Danko. I když pochválit musíme všechny , nemůžeme přejít kolem jednoho borce, kterého jsem ještě nepředstavil – Patrik Pecha, střelec 38 branek ( z celkových 53) odehrál nejvíce minut ( 1542) ale i nasbíral nejvíce žlutých karet (8), byl opravdu oporou týmu a doufejme, že jej ještě v příštím roce v dresu Orlové uvidíme !

V klidném středu tabulky se v průběhu celé sezony pohybovali i svěřenci Tomáše Stankuše a Radima  Pytlíka  - mladší žáci . I oni se neubránili výkyvům formy ale drželi krok z tou lepší polovinou tabulky a slabším nadělovali ( viz Odry: 14:0 !)

Nejlepším střelcem byl teprve na jaro získaný s Petřvaldu Krystián Sivák s 12 góly , o 2 méně vstřelil Šimon Chodura. Nejvíce minut odehrál kapitán celku Vašek Koch. Představujeme všechny aktéry bojů o střed tabulky:

V brance stal ve většině zápasů Dominik Juchelka, občas se střídal s Kristianem Baiegrem V poli hráli:Vašek Koch,Jakub Černý,Filip Čmiel,Šimon Chodura, Kuba Matlák,Danek Strabačka,Tomáš Szabo,Radek Pastucha,Danek Strýček,Lukáš Ferko, Jakub Bartoš, Dan Domica, Jirka Hašek,Filip Potyš a Kristián Sivák.

Pozorní čtenáři jistě zjistili, že několik jmen se v sestavách týmů prolíná. Ano ! Talentovaní jedinci nastupují již za své starší kolegy, a to vše svědčí o skvělé práci s mládeži jednak v MSK Orlová a z toho profitující Slavie! A to vše v areálů z poloviny minulého století, neudržovaného, chátrajícího, 50 let bez investic…