FK SLAVIA ORLOVÁ
Výlet do Kravař se nepovedl...
vloženo: 24.03.2024

MFK Kravaře - FK Slavia Orlová  2:0 (1:0)

pro orlovské fotbalisty byl výlet do Kravař  "PRVNÍ (!!!)"  příležitosti jak po 5 měsících vstoupit na povrch, který je pro fotbal přirozený - tj, přírodní trávník. A i když vizuálně povrch kravařského hřiště výpadal skvěle, při bližším kontaktu s ním, to vypadalo úplně jinak... Od první minuty bylo  jasné, že zde slavistickým "kombinatorům" pšenka nepokvete. Navíc ještě hned v úvodu, po první standartce domácích trestuhodně nepohlídali domacího snajpera ve vápně a bylo 1:0. Poté se hra srovnala, jenže byl to boj od vápna k vápnu, bez brankových šanci. Slavisté v první půli kopali asi 8 rohů, jenže každý roh byl spíše ohrožením jejich branky než příležitosti ke skorování. Absolutně scházela mezihra ve středu pole, kde se čekalo, že budeme dominovat a vše se řešilo nákopy, které při vysoké obraně domácích neměly šanci. Po přestávce to vypadalo, že Slavie přitlačí a několik minut to tak i bylo, jenže najednou při brejku domácích rozhodčí Macrineanu, který utkání pouštěl dost odvážně ( a pískal opravdu dobře) po jemném kontaktu ve vápně ukázal na bilý puntík. Domácí hrdina Halaška si připsal druhý zářez a bylo vymalováno... I když z postupujicími minutami si hosté začali na zelený pažit zvýkat s výsledkem si jim již, ale nepodařilo pohnout.         

Co dál ?? Přístí zápas s Hájem ve Slezsku !! POZOR !!  Pátek 30.3.v 15:00 !!!  odehrát na úmělce, která jednak je svěřencům trenérů Diviny a Věčorka bližší a modlit se, aby vedení SMO povolilo tréninky na trávě, protože na tomto zeleném pleveli, který je v Orlové stavěn do posvatného tabu, se už rozdělujou body....

Buček - Botur,Buchvaldek,Grochol (Slowik),Kondziolka, Nowinski,(Dzuba),Zach,Herman,(Czaicki),Tomáš, Renta, Motloch (Puchala).      Do hry nezasáhli Walder, Cigánek a Mesina..