FK SLAVIA ORLOVÁ
Úspěšný fotbalový víkend !!!
vloženo: 15.05.2022

Krásný májový víkend  sváděl k  procházkám a kochání se  přírodou. Ti co zabruslili do sportovního areálu podpořit své mladé, starší i nejstarší fotbalisty a fotbalistky určitě museli být nad míru spokojení.

 Žáci a dorost vedli v sobotu a neděli trojutkání s Č.Těšínem. Mladším se ještě bohužel nepovedlo zdolat soka, a po brankách v závěru prohráli 2:4 ( Branky: David Kopel a Carlos Terol Soler).To starší žáci ( byť s notnou pomoci mladších) se pomalu probouzejí ze zimního spánku, a  povedlo se jim zdolat  těšínské 6:3 ( Branky Denis Bílý 3, Patrik Pecha 3)  Dorostenci, kteří jsou pořád ve hře o první místo si z hosty z nad  Olzy poradili celkem snadno a brankami Vojty Kadlíčka 2, a Vítka Czajického, Kuby Motlocha a Marka Korty  brali tři body za výhru 5:1. 

Vrcholem sobotního podvečera byl zápas sousedu v tabulce , domácí Slavie a hostů z Jakubčovic . Soupeř však přijel do Orlové s nějakou dekou na zádech a jen díky nepřesnosti svěřenců trenérů Diviny a Věčorka to nebylo po čtvrthodíně o tři branky... Vše si kluci v sešivaném dresu vynahradili  mezi 26. až 28. minutou kdy se trefili Renta s Jatangadzidisem. Poté slavisté přestali hrát a soupeř se toho chytil...Naštěsté rozhodčí pískali poločas a v kabině domácích bylo rušno. Jenže ani druhý poločas nenaznačoval nějaké zlepšení. Jako vždy v takové situaci pomůže  standartka. V 67.minutě Marek Maleňák vymetl z přimáku šibenici a bylo veseleji. Hosté vpravdě při benevolenci obránců  snížili, ale  následná dorážka Jaty po střele Kadlčíka přinesla konečně klid na domácí kopačky. Třešničkou na dortu byl poslední gól, kdy Jirka Toman zadovkou uvolnil Zdenka Zacha, který si udělal z obránců slalomové tyče a z úhlu nekompromisně zavěsil.  A tak Orlová je nadále týmem jara !!!