FK SLAVIA ORLOVÁ
Dny (Slavie) Orlové se vyvedly...
vloženo: 28.05.2022
 
 
Slavia Orlová - Bystřice  3:0 (2:0) dorost
 
MSK Orlová - Velké Hoštice 7:2 (5:2)   dorostenky
 
MSK Orlová - Loděnice 1:1 (0:0) ženy

Když jsem ráno přišel na orlovský stadion nevěřil jsem vlastním očím!  Žáci ( názvem starší- hračemi mladší) vedli nad silným Stařičem 4:2 ( střelci tradiční  Patrik Pecha 3 Denos Bílý 1), a předváděli docela sympatický výkon. Zvláště Enrico Slazyka bylo plné hřiště, bránil, útočil a připravoval šance, jenže ti co měli dávat góly nedavali... a tak přišly chyby v obraně a hosté z ničeho otočili výsledek na 4:6.           Mladší, kterých 6 již mělo 70 minut v nohách když viděli nastupovat své soky poklesli v kolenou.... Vlastně ani nemuseli protože celý tým Stařiče byl nejméně o hlavu vyšší ! Bohužel odrazilo se to i na výsledku 0:5.

V mezičase se na úmělce střetly družební města Orlová-Rydultowy, a remízou 3:3 zamotaly hlavu organizátorům, protože poháry byly 2 - pro vítěze a poraženého... Interesantní na tom "srandamači" bylo to, že nejlepším hráčem (???)  Orlovských byla hezká rusovláska, která ukazála chlapům jak se hraje fotbal rozumem...

Jenže hlavním bodem  sobotního odpoledne měl být zápas od 16.4.2022 neporažené štiky jara Slavie Orlová protí 3. celku tabulky, ambiciózním Koběřicím, které pořad myslí na postup...                                                                               Bohužel...Konkurence lidové veselice v nedalekém lesoparku a pouťového hokejového turnaje v televizi, byla asi silnější, a tak při prázdných tribunách za vřískotu Jandové z letního kina zahájili hráči (také !) Orlové svůj souboj o pokráčovani v neporazitelností. Po 15 minutách mohli vést 3:0, ale jedině Martin Bajger byl natolik důrazný aby se zapsal mezi střelce (1:0 !) Hosté pak ožili, snažili se překvapit Tondu Bučka střelou z 50 metrů, která skončila na břevně, ale jejich tlak vyústil srovnáním, až po ledabyle pokrytém rohovém kopu. Ani po poločase celková atmosféra úrovni fotbalu nepřidavala ,a na trávniku toho moc k vídění nebylo. Až v 78. minutě střídající teprve 17 letý Danek Slowik  poslal do vápna přesný míč, který David Jatagandzidis jen sobě vlastní ekvilibristikou  poslal do sítě a trenér Divina začal snít o postupu do divize !!!                                                                               

Buček- Derik (4.min Kadlíček), Věčorek,Buchvaldek, Šipula (75. Slowik),Hanusek (46. Botur), Bajger,Zach, Maleňák, Jatangadzidis, Renta - Helebrand, Toman, Malík, Dzuba + pracovně zaneprázdněný Kondziolka, oslavující Papuga, trucující Mleziva, čekatel Motloch - Oproti jiným celkům lidí má dost !       

To dorostenci svůj postupový sen mají již na dosah, Překážku v podobě Bystřice přejeli zcela jednoznačně byť na branku se čekalo až 30 minut, kdy se konečně Kiko Bartoš  nejlépe zorientoval ve vápně a zavěsil. Těsně před odchodem do kabin hostující golmán faluoval Vojtu Kadlčika, a penaltu proměnil Danek Slowik. Druhá půle se hrala již asi jen tak z povinnosti, ale v závěru výhru zpečetil Kuba Motloch,a klukům zbýva jen 270 minut k vítězství v krajské soutěži !!!

Když ještě připočteme výhru orlovských "dorostenek", leč věkem žákyň nad Hošticema 7:2 ( branky Bára Fildanová a Gabina Válková po 3, Bára Kvasnicova 1) a remízu našich žen s silnými Loděnicemi 1:1 ( Lucka Michenková)  musíme konstatovat, že fotbalové Dny Orlové se vydařily. A teď jen aby to postřehlo i Město...

https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK/?ref=pages_you_manage