FK SLAVIA ORLOVÁ
POSTUP !! ????????????☹☹????????
vloženo: 19.06.2022

NEUVĚŘITELNÉ !!!!    Orlová na bedně !!!

 

 Tak jsme se Vážení sportovní přátele prokopali do závěru ,a zápasem s Čeladnou  8:1 branky Jatagandzidis3,Renta, Derík, Zach,Hanusek, jsme uzavřeli sezónu 2021/2022. Co bychom o ni řekli ??? Rozhodně byla úspěšnější než jsme všichni očekávali ! Po sečtení všech výsledku skončilo družstvo Slavie na třetím místě, a to je výsledek který nečekal ani ten nejzarytější optimista !!!! Umístění na bedně nám umožňuje postup do Divize, jenže  postoupit nemůžeme, protože  podmínky pro fotbal v Orlové jsou bohužel na úrovni okresu…

Ale Orlová by si Divizi zasloužila, tak se pokusíme o nemožné.

Ale pěkně od začátku. Start do soutěže byl hrozný ! Prohra doma s Petřvaldem 1:4 nevěštila nic dobrého. Ještě, že hned nato jsme jeli do Fulneku, který již tehdy měl obrovské problémy a body jsme získali zpět! Vítězství jsme potvrdili doma s Těšínem a senzačně jsme odvezli bod z Háje ve Slezsku ! Jenže místo euforie přišel domácí výprask s Krnovem a byli jsme zpět na zemi. Dle mého názoru tento zápas byl klíčovým zlomem ve hře svěřenců trenérů Romana Diviny a Aleše Věčorka.  Začala se formovat kostra týmu, hráči se poznávali a hlavně kluci začali tvořit tým !  Potvrdili to hned u favorita soutěže družstva z Břídličné kde vybojovali body za vítězství 3:2. I potom byly výpadky, jenže celý projev byl již úplně jiný.  Závěrečné vítězství podzimu nad Hájem ( předehrávka jara) 2:0  katapultovalo sešívané  na 6.místo a v klubu vládla naprostá spokojenost. Jaro začalo ještě lépe než jsme si mysleli Ve vítězství na Hlubině věřil málo kdo a zdálo se , že to pojede samo.  Varování s Těšína(1:0) a hlavně v domácím zápase s Polomi (0:2) si však slavisté vzali k srdci a zahájili spanilou jízdu bez prohry , kterou dotáhli do dnešního odpoledne s pořadovým číslem 9 !!!

 

Na závěr trochu statistiky ::

Nejvíce odehraných minut:

Tonda Buček 2492 min, Zdenek Zach 2380 min, Domin Renta 2350 min, Petr Buchvaldek 2203 min, Tomáš Večorek 2094 minut

Nejlepší střelci:

David Jatagandzidis 19, Domin Renta 16, Zdenek Zach 12 = 78 % všech branek

Žluté karty :  Domin Renta 13 ( z toho 10 zbytečných), Vojta Kadlíček 7, Filip Kondziolka  6

Červené: v jednom zápase v Petřvaldě: Adam Malík a Petr Buchvaldek

 

Myslím však, že ještě jeden fakt je třeba vyzdvihnout, a to je zapojení  do družstva  našich dorostenců ! Kuba Helebrand, Danek Słowik,Jirka Toman, Šimon Dzuba, Kuba Motloch mají ty nejlepší předpoklady stát se v příštích létech tahouny orlovského fotbalu. A to nemluvím o Vojtovi Kadlčíkovi, který jako dorostenec za chlapy již zařezává druhý rok.

 

A tak jsme se plynule dostali k naší největší sezónní radosti a tou je určitě družstvo dorostu !  Trenéři Ondra Matušík  a Franta Pejchal  udělali s kluky  neuvěřitelný kus práce, a po 4. místě po podzimu a vyšplhali na vedoucí místo, a svůj primát v Krajské soutěži potvrdili v zápase s   Vendryni ,kterou rozdrtili brankami Motlocha 2, Tomana, Slowika a také Helebranda, který si kopl penaltu 5:0 ! Bohužel zase na postup to nevyjde, protože ve vyšší soutěži by náš celek musel mít jak starší tak i mladší dorost, a mladší nám scházejí….  Ale co není může být, a za rok se počty naplní, protože práce s mládeži v MSK Orlová začíná přinášet ovoce !                                               

 

Bujarou oslavu si užili :

Kuba Helebrand  v brance -  Honza Navrátil, Pavel Klus, Víťa Czaicki,  Michal Grochol, Kristián Bartoš, Danek Słowik, Vojta  Kadlíček, Šimon Dzuba, Marek Korta, Kuba Motloch, Jirka Toman, Simon Cigánek, Nikolas Groborz, Maicol Mesina, Danek Vróbel, David Kellner, Denis Bílý a nesmíme zapomenout i na kluky, kteří pomáhali na podzim : Andrej Dworok, Dominik Weiss, David Tlolka, Patrik Adamíček.