FK SLAVIA ORLOVÁ
Vracíme se do starých kolejí ??
vloženo: 21.08.2022

Petřvald na Moravě - FK Slavia Orlová  0:3 (0:2)

Po vítězném, ovšem ne příliš přesvědčivém výkonu proti Jakubčovicím zajížděli  slavisté na horkou půdu do Petřvaldu, který před týdnem jednoznačně porazil favorita soutěže Řepiště. 

Překvapivě to však byli hosté, kteří vstoupili do utkání lépe. Důrazně napadali domácí již při rozehrávce a nutili je chybovat, což se nám vyplatilo již v 13. minutě , kdy Michal Kvapil na půlicí čáře zachytil nepřesnou rozehrávku obranců, potáhl míč a předložil jej Jatangadzidisovi, který se klíčkou zbavil 2 hráču a zavěsil.- 1:0 !!  Gól s domácími hráči otřásl a do konce poločasu se nezmohli na kloudnější a nebezpečnou akci. Ba, to orlovští hýřili aktivitou a jednoznačně přehravali petřvaldské.  Výborně hrající dvojice Víťa Czaicki a Tomáš Botur valcovala po levé straně obranou hradbu domácích a co ti neodkopli, tak míč zastavila tyč po krásné bombě  Botura. Ten svůj skvělý výkon  korunoval v závěru poločasu, kdy přesným 50 mětrovým pasem poslal do brejku Nikiho Derika, který však viděl ještě lépe postaveného Jatu a bylo 2:0 !

Ráz hry se neměnil ani v druhé půli. Domácí zvyšili aktivitiu jenže pozorná defenziva hostů se nedala překvapit. Navíc v 52. minutě velmi dobře pískající rozhodčí Pasterčák ponechal slavistům výhodu, míč si uzmul Derik a přesným centrem našel ve vápně Dominika Rentu. Ten předskočil obránce a hlavou nekompromisně zavěsil. Po třetí brance se vlastně utkáni již dohrávalo jen tak z povinnosti. Trenéři Divina a Věčorek dali šanci celé lavíčce, a kluci si vezou zasloužené tři body domů !!!

Buček- Šipula,Buchvaldek, Věčorek, Czaicki (Papuga)- Derik, Zach,(Slowik) Kvapil,Botur (Dzuba) - Renta (Hanusek) Jatngadzidis (Malík)

https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK