FK SLAVIA ORLOVÁ
Fotbalový víkend jak na houpačce
vloženo: 24.10.2022

Tak jako počasí, o tomto víkendu, vypadaly asi výsledky naších celků.                               Žáci zajížděli do Kopřivnice  a nejdříve se na place objevili starší. Dvakrát vedli ale tři body se jim dovést domů nepodařilo. Po dvou brankách Patrika Pechy  domácí 9 minut před koncem srovnali na konečných 2:2. Myslím však, že i ten bod je pro svěřence trenéra Hanuska příslibem do dalších bojů.                                                                                To mladší  měli ještě větší smůlu. Hrali jsme pěkný fotbal , pochvaloval si trenér Stankuš a ještě 10 minut před koncem jsme vedli 3:1 !!( branky  Danek Strýček, Jirka Hašek a Kuba Matlák) jenže domácí za 5 minut otočili výsledek na 4:3,a klukům zůstaly jen oči pro pláč...                                                                                                Bilanci výher remíz a proher srovnali v deštivém sobotním  zápase muži.    Pravdou soupeřem jim byl celek Heřmanic, který se potýká s neuvěřitelnou krizi a kontroluje spodek tabulky. Bylo to vidět i na place. Již v 7 minutě Danek Hanusek krásně posadil míč na hlavu Davida Jatangadzidise  a náš šutér se nemýlil. Gól vstřelený Jatou je  vždy vyzvou pro našého druhého ostrostřelce Dominika Rentu, který v krkolomné pozici, kdy hlavíčkoval témeř v leže, dotlačil míč do sítě. Hosté sice snížili po chybě obrany ale druhá půle byla jednoznačnou podívanou ve které se ještě jednou trefil Jata a výsledek uzavřel Danek Hanusek   4:1 !

V neděli již svítilo sluničko, jenže bohužel ne naším sportovcům... Dorostenci si na zápas vybrali úmělku a teď se asi škrabou po hlavě, zda udělali dobře. Na úzkém hřišti těžko dobývali branku třetího týmu tabulky Benešova, a vlastně celý zápas tahali za kratší konec. Kuba Motloch srovnal na 1:1 a v druhé půli Šimon Dzuba na 2:2, jenže hosté dvěma rychlými brejky otočili na 2:4, branka Marka Korty v poslední minutě již byla jen kosmetickou úpravou...   3:4 !

Sluníčko svítilo i ženám MSK Orlová, které hostily lídra tabulky z Havířova.Děvčata se ale držela, a na kolena je bohužel srazila penalta v 75.minutě.. V záverečné čtvrthodince inkasovaly ještě 3x, ale výsledek 0:4   v oslabené sestavě není ničím tragickým....