FK SLAVIA ORLOVÁ

Fotbalisté Slavie Orlová si vyšlápli na favorizované Kravaře.

To byla paráda, fotbalisté Slavie Orlová si vyšlápli na favorizované Kravaře! Do soboty neporažený tým ve 3. kole krajského přeboru vyprovodili ze svého domácího trávníku se čtyřgólovou nadílkou a s nulou vzadu, o kterou se zasloužil zkušený brankář Antonín Buček. Úspěšnými střelci byli dvakrát Zdeněk Zach, jednou Dominik Renta a Jakub Motloch.

„Soupeř přijel s velkým sebevědomím, které čišelo po šesti bodech ze dvou zápasů na všechny strany, a fanoušky, vykřikujícími, že tu soutěž vyhrají,“ prozradil Bronislav Schimke, manažer FK Slavia Orlová.

„Kravaře mají zkušený tým se zkušenými hráči, například Zapalačem z Opavy, a je pravda, že začátek byl vyrovnaný. Vzájemně jsme se oťukávali a hosté byli trošku fotbalovější,“ dodal.

„Až do závěru první půle se to pořád točilo. Pak jsme ve 40. minutě zaútočili, oni nemohli odkopnout, v šestnáctce jsme vybojovali balon a Renta se v takových akcích před brankou nemýlí,“ popsal domácí manažer první gól Slavie.

„O dvě minuty později jsme kopali roh, který Kravaře vůbec nepokryly. Zach vyskočil a hlavou zvýšil na 2:0,“ radoval se Bronislav Schimke z poločasového vedení 2:0.

Po změně stran chtěli hosté nepříznivý vývoj zastavit, jenže ve 46. minutě Zach ani podruhé nezaváhal. „Z poloviny krásně přešel až na šestnáctku a křížným balonem zvýšil na 3:0. Pak Motloch, který přišel z dorostu, si pěkně naletěl na centrovaný balon, jen ho dloubnul a bylo po zápase, hosté rezignovali,“ usmíval se manažer Slavie po čtvrté brance v 54. minutě do sítě soupeře.

„Kravaře, odkud přijely dva autobusy a asi osmdesát fanoušků, vyhrály v hledišti, ale na hřišti neměly šanci,“ konstatoval Bronislav Schimke po zisku tří bodů.

Branky: 42. a 46. Zach, 40. Renta, 54. Motloch. Rozhodčí: Novák - Pasterčák, Gańczarczyk. ŽK: Kadlíček, Nowinski, Botur (všichni Orlová). Diváci: 122.

Orlová: Buček Slowik (64. Czaicki), Buchvaldek, Nowinski (38. Motloch), Dzida, Kadlíček (64. Pochopeň), Maleňák, Zach, Botur (70. Hwedieh), Renta, Derik. Trenéři: Roman Divina a Aleš Věčorek.

zdroj: Karvinský a Havířovský Deník.cz

https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/podivejte-se-kravare-vyhraly-v-hledisti-na-hristi-jim-orlova-nalozila-ctyrku-202.html

FK Slavia Orlová - MFK Kravaře
vloženo: 15.08.2023

V sobotu 19.08. 2023 hrajeme druhý domácí fotbalový zápas nové sezóny krajského přeboru.

Fotbalový zápas začíná v 16:30 hod.

V udírně budou pro Vás nachystané veškeré dobroty, tak se přijďte podívat, ochutnat a samozřejmě fandit našim klukům. Pořád jsou k prodeji šály fotbalového klubu za 180 kč, budou k dispozici u pokladny.

Fotbalový zápas můžete shlednout online na:

https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-Krajsky-prebor---Moravskoslezsky-kraj/Pohlavi-Muzi/Sezona-2023-2024/222589-FK-Slavia-Orlova-Lutyne-MFK-Kravare.htm

Hříchy částečně smazány
vloženo: 14.08.2023

SK Moravan Oldřišov - Slavia Orlová  1:2 (1:1)

Po výprasku s Koběřicema nebyl týden pro Slavisty příjemný. Vidina nuly po dvou kolech není zrovna tím nejpříjemnějším na co by příznivci orlovské kopané měli koukat. Navíc Oldřišov platí mezi neoblíbené soupeře odkud se body nevozí. Jenže svěřenci trenérů Diviny a Věčorka se v nedělním zápase hecli a ukázali nejen obrovskou bojovnost, ale i částečně složili zkoušku i z taktické zodpovědnosti. Již v 7.min sám na brankáře pelášil Vojta Kadlíček, jenže tentokrát ještě neuspěl. Navíc přišla 12. minuta kdy prudký centr na malé vápno si nešťastně srazil do vlastní branky Daniel Slowik. Ještě, že pět minut na to Dominik Dzida důrazným napadaním získal míč, posunul ho "Kadlíčkovi", tentokrát se Vojta nemýlil - a bylo srovnáno. Na perfektně připraveném hřišti ( ale to v současné době kromě Orlové je již všude) se hrál pěkný důrazný fotbal. Slavisté skvělým napadáním donutili domácí pouze nakopávat balóny, s kterými si pozorná defenziva Slavie vedená Tondou Bučkem tentokrát lehce radila. A nejen to, velmi dobře hrající střed týmu dovedl i zakládat akce po kterých to vonělo brankou. Ale pořádně zavonělo až v 63 minutě, kdy střidající Kuba Motloch povodil po levé straně obránce a předložil na jedenactý metr Marku Maleňákovi nabídku "která se neodmítá".  Po druhé brance již Orlovští dominovali na hřišti, dali i třetí gól, ale ofsajd Dominika Renty viděl snad jen pomézni...V nervózním plným osobních soubojů závěru, Slavisté výhru ubranili a částečně smazali ztrátu z Koběřicema.

Góly: 11.min Slowik -vlastní, 16.min Kadlíček, 63.min Maleňák

Buček - Botur, Buchvaldek,Slowik,Derik - Dzida, Zach, Maleňák,Nowiński (51. Motloch)- Kadlíček (88. Vybíral)                                                                                    (Walder, Hwiedieh,Pochopeň)

 

FK Slavia Orlová - FC Koběřice  0:4 (0:2)  !

Po dvouměsiční přestávce do Orlové opětovně zavítalo družstvo Koběřic. Co se týče sestavy zaznamenali jsme u hostů 1 změnu  mezi hráči a nového trenéra . To v na orlovské soupisce bychom marně hledali Jatangadzidise ( utekl za penězi do Stonavy), a Rentu, který si lebedil ve wellnesu. Přišli však noví- Kadlíček, Hwedieh, nahradní brankář Walder, a hlavně jako Fénix z popela zmrtvychvstal Honza Vybíral, takže všichni doufali v repete květnových 4:1.  Jenže na trávniku to bylo úplně jinak. Hosté od prvních minut byli živějši, rychlejši, pohyblivějši - no prostě hráli v rytmu v lesoparku probihajicího Rocktherapy, což oproti menuetu, který předváděli svěřenci trenéra Diviny bylo donebevolající! Již v 6. minutě prošel pomalou obranou domácích Šimíček a bylo 0:1. Za patnáct minut  se k němu šťastně odrazil míč při závaru ve vápně a bylo 0:2. A když hned po přestávce hosté dvakrát potrestali tragickou orlovskou defenzivní hru a bylo vymalováno...Teprve až za tohoto stavu se trenéři Slavie odhodlali proměnit nefungující sestavu a od této chvíle se Slavisté začali budit. Jenže hosté již kontrolovali výstedek a co šlo na branku polapil jejich golmán.

Buček - Czaicki (60, Botur),Buchvaldek (67.Vybíral), Slowik, Kondziolka- Nowinski (60.Dzida), Maleňák, Zach, Kadlíček- Motloch (74. Hweidieh), Derik

 

V sobotu 05.08. 2023 hrajeme první domácí fotbalový zápas nové sezóny krajského přeboru.

Fotbalový zápas začíná v 17:00 hod.

V udírně budou pro Vás nachystané veškeré dobroty, tak se přijďte podívat a samozřejmě fandit našim klukům.

Fotbalový zápas můžete shlednout online na:

https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-Krajsky-prebor---Moravskoslezsky-kraj/Pohlavi-Muzi/Sezona-2023-2024/222571-FK-Slavia-Orlova-Lutyne-TJ-Sokol-Koberice.htm

Poslední přípravný zápas sehráli naší fotbaliste, proti výběru U19 1. FC Poruby. Hosté nějak nedokazovali, že hrajou 1 moravskou dorosteneckou ligu a tak slavisté si parádně zastříleli. Hattrickem se zaskvěl Stephen Osei Hwiedeh, kterého jsme získali z divizních Kozlovic na Hané.Další branky stříleli Niki Derik  2, Kuba  Motloch 2, a po jedné Marek Maleňák, Dominik Renta a Filip Kondziolka.

Příští sobotu už začináme krajský přebor, tak příijďte nás podpořit !!!!!