FK SLAVIA ORLOVÁ

Bodová šňůra Slavie pokračuje....

Nastartovala je remíza ve Vratimově (2:2), pak porazili Dolní Datyně (4:2) a Vřesinu (5:0). Ze třetího vítězství v řadě za sebou se fotbalisté Slavie Orlová radovali v sobotu doma. V zápase 24. kola krajského přeboru si poradili s Brušperkem 2:0, střelci gólů byli Dominik Renta a Zdeněk Zach.

Slavia šla do vedení už ve 2. minutě po přesné trefě Renty. Asi do 20. minuty jsme měli zápas pod kontrolou, pak jsme z neznámých příčin trošku jako by opustili hřiště a iniciativu převzal soupeř. Měl neskutečnou šanci, kterou Tonda Buček vytáhl nádherně ze šibenice, po tomto zákroku se vrátil domácí trenér Roman Divina k dění na trávníku. Do šaten šli domácí za stavu 1:0. Trošičku jsem zvýšil hlas, protože takhle hrát nemůžeme, přiznal Roman Divina. „Soupeř, který má nového trenéra, je velmi kvalitní a s lídrem v Řepiští doma prohrál jenom 0:1. To se potvrdilo i u nás, vysvětlil trenér Slavie s tím, že problémy měli s vysokými hráči hostů.                                 

Ve druhém poločase jsme začali hrát po zemi a měli snad šest stoprocentních šancí, ale borci jako Jata (Jatagandzidis), Renta a Tomáš nedali. Obávali jsem se, jestli se nám to nevymstí, přiznal Roman Divina. Kluci ale hráli zodpovědně a obětavě a nepřipustili, aby soupeř měl nějakou šanci, dodal.                               

Druhá branka padla až ve třetí minutě nastavení. Po vynikající akci Tomáše, který přihrával Zachovi a ten dal do prázdné brány na 2:0, popsal trenér úspěšnou akci.

Ve druhém poločase jsme Brušperk rozebrali. Musím ocenit, že jsme hráli s jedním šestnáctiletým a dvěma sedmnáctiletými dorostenci. Klobouk dolů, že to tým zvládl a obrovská radost z vítězství,” konstatoval Roman Divina. „Teď by se nám měl vrátit uzdravený Derik a přijít i Nowinski, tak že bychom mohli být silnější,” prozradil kouč Slavie.

Orlová: Buček – Slowik, Buchvaldek, Czaicki, Dzida, Tomáš, Jatagandzidis (90. Herman), Maleňák, Zach, Botur (57. Motloch), Renta. 

Po domácím vítězstí nad Datyněmi jeli Slavisté potvrdit bodový zisk na Vřesinu. Je však  pravdou, že domácí tým urputně bojuje o záchranu, a ostravský trávník bývá někdy pořádně horký...   Prvních 30 minut se hrál takový bezstarostný fotbal nahoru dolů,  slavisté ukazovali svojí sílu v útočné fází ale zase místy dětinskou beznaděj v obraně...                                                                                                                          Až v 36 minutě, chvíli poté co domácí zazdili obrovskou šanci, ukazal své úmění Zdeněk Zach . Na 30 metru se zmocnil míče v plné rychlosti obešel 4 hráče a z rohu malého vápna vymetl šibenici !!! GÓL ROKU !! Druhých 45 minut začalo opětovně tlakem domácích, jenže ten rychle vyprchal, a poté co míč vyražený Tondou Bučkem prodloužíl Maleňák na Tomáše a ten na  Dominika Rentu bylo vymalováno! Po druhé brance z  domácích vyprchal život a předali pole hostům. Ti se prezentovali nejen hezkými fotbalovými akcemi, ale i neuvěřitelnou produktivitou ! Na 0:3 zvýšoval Michal Tomáš, a přišel i čas našeho nejlepšího střelce Davida Jatangadzidise...0:4 . A o tom,  že Domin Renta nemíní hodit souboj o korunu střelců  za hlavu, svědčí jego gól na 0:5.

Poskočili jsme na sedmé místo v tabulce......

Buček - Botur, Buchvaldek, Slowik,Kondziolka,Dzida (83. Czaicki), Kondziolka,  Zach , Maleňák, Tomáš , Jatangadzidis (80. Motloch), Renta, ( 87.Pochopeň)

 

Tak konečně se povedlo našemu fotbalovému týmu doma vyhrát a připsat si tři body.    Už v 10 minutěTomáš Botur vybojoval míč dlouhým pasem poslal dopředu Jatangadzidise, která prostrčil  ve vápně míč Michalu Tomášovi  a vedli jsme 1:0 ! Bohužel ve 13 minutě si Botur nepohlídal křídelního hráče hostů a jeho prudký centr si nešťastně srazi  do sítě Niki Derik...  V 37. minutě Posadil Honza Nowinský míč na hlavu nášeho nejlepšího střelce Davida Jatagandzidise a vedli jsme 2:1.

Druhý poločas začal pro nás opět dobře. V 51 minutě si dlouhý aut prodloužil Jata vlastně sám sobě protože využil špatný odkop hostujicího obránce a hlavou vstřeli již svj 23 gol v sezoně. Bohužel vzápěti  hosté využili největší slabinu  slavistů, kterou je bránění rohových kopů a nikým nekrytý Kudláček upravil na 3:2. Naštěstí  v 70 minutě Marek Maleňák pěkným obstřelem z pravé strany uzavřel účet zápasu  na konečných na 4:2. 

Buček - Botur,Buchvaldek, Derik (75. Czaicki), Kondziolka, Nowinski ( 90.Pochopeň) Zach (75. Slowik), Maleňák, Michal (85. Motloch), Jatangadzidis (75. Dzida), Renta