FK SLAVIA ORLOVÁ

Květnová sobota začala tradičně u žáků. Tentokrát to mělí těžké protože Slovan Havířov patři mezi favority soutěže a hned se to projevilo. Mladší i přes statečný boj skončili ze sedmi koulemi jak Sarajevu , a protože starších přišlo na zápas pouze 5,  nezbývalo nic jiného než unavené kluky nechat hrát další zápas . Výsledek 14:1 mluvi sám za sebe - jedinou branku vsítil Patrik Pecha.

To dorostenci také jeli k favoritovi... V přímem souboji o vedení v tabulce si zajeli podpoření početnou skupinkou fandů na stadión Emila Zátopka do Kopřivnice. Stadión je to opravdu zvláštní, kromě velmi kvalitní travnaté plochy cca 120*90 metrů,  má ještě 6ti dráhový tartanový oval, na který nasleduje ovál pro plochou dráhu. Takže zajít si pro míč  na vhazování představuje docela pěkný výlet. A tak asi vypadal první poločas. Sláviste kopali v prvních 15 minutách snad 10 rohových kopů jenže nic z toho. To domáci jednou rozběli útok ve čtyřech a vedli 1:0. V poločase asi trenéři Matušík a Pejchal řekli klukům , že na tomhle letišti se hraje fotbal jinak  a hned to přineslo efekt ! Nejdříve Danek Slowik si zkušeně počkal na pohyb brankáře a z úhlu srovnal na 1:1 ! V 56 minutě si zase zaběhl za obranu Vojta Kadlíček a lobem přehodil brankáře.  Domácí přitlačili , jenže slavisté chodili do brejků, a to co zahodil Jirka Toman nebo Vojta Kadlíček se jen tak nevidí, naštěstí pravidlo nedáš dostaneš se nekonalo a tak kluci dirigováni nejlepším hráčem na place Víťou Czaickim jsou na dosah top místa  v tabulce !!!                                                                                                                                                                                                                     

Ve středu jedou na dohrávku do Starého Města u Frýdku a potřebují podporu !!!    O 3 body za výhru 2:1  se zasloužili: Helebrand- Navrátil, Klus, Czaicki, Grochol, Korta, Toman, Slowik, Bar:toš, Cigánek, Dzuba, Kadlíček, Motloch, Vrobel,Groborz,  Messina, Kubíček

Hned po zápase se většina fanoušků i hráčů přesouvala do Datyň, kde svojí čtyřzápasovou neprůstřelnost měli povrdit můži Slavia Orlová. Pro domácí to byl další zápas o přežití v Krajském přeboru a na krátkém a úzkem placku se snažili sílou přetlačit mísky váh ve svůj prospěch. Kromě síly se jim to moc herně nevedlo protože to byli hosté co kontrolovali průběh hry. Jenže přišla 20. minuta prudký centr zprava do vápna a nešťasník Honza Hanusek si srazil míč do vlastní branky. Ani to hosty nerozhodilo a trpělivě čekali na svojí šanci. Tu první využil Domin Renta po krásné příhravce do běhu od Jaty! -1:1 ! a za dvě minuty Zdenda Zach jednoduše a přitom geniálně bodlem otočil skóre. Druhá půle již byla jen  bojem, který z fotbalem moc společného neměl. Domácí srovnali po standartce skvělé rozehrané Liborem Steblem ( ano na podzím v Orlové ! ) a pak už to bylo jen o tom kdo odejde domů zdravý.....Paradoksem tohoto vyhecovaného zápasu bylo to, že rozhodčí Tabášek udělil jen 1 (jednu)!!! žlutou kartu Marku Maleňakovi za kecy....      Na tom, že Slavisté ani po páte neprohrali se podíleli - Buček- Papuga, (Botur), Věčorek, Buchvaldek, Hanusek (Šipula), Bajger, Zach, Maleňák, Derík,  ( Kadlíček) Jatangadzidis, Renta- Malík, Slowik, Dzuba, Helebrand

TJ Havířov-Dolní Datyně - Slavia Orlová
 
Zveme vás na utkání, které odehrajeme v Dolní Datyni dne 21.5.2022 v 16.30. Jste co nejsrdečněji zváni a fanděte s námi.
A pokud vám to nevyjde tak online přenos najdete zde:
 
Úspěšný fotbalový víkend !!!
vloženo: 15.05.2022

Krásný májový víkend  sváděl k  procházkám a kochání se  přírodou. Ti co zabruslili do sportovního areálu podpořit své mladé, starší i nejstarší fotbalisty a fotbalistky určitě museli být nad míru spokojení.

 Žáci a dorost vedli v sobotu a neděli trojutkání s Č.Těšínem. Mladším se ještě bohužel nepovedlo zdolat soka, a po brankách v závěru prohráli 2:4 ( Branky: David Kopel a Carlos Terol Soler).To starší žáci ( byť s notnou pomoci mladších) se pomalu probouzejí ze zimního spánku, a  povedlo se jim zdolat  těšínské 6:3 ( Branky Denis Bílý 3, Patrik Pecha 3)  Dorostenci, kteří jsou pořád ve hře o první místo si z hosty z nad  Olzy poradili celkem snadno a brankami Vojty Kadlíčka 2, a Vítka Czajického, Kuby Motlocha a Marka Korty  brali tři body za výhru 5:1. 

Vrcholem sobotního podvečera byl zápas sousedu v tabulce , domácí Slavie a hostů z Jakubčovic . Soupeř však přijel do Orlové s nějakou dekou na zádech a jen díky nepřesnosti svěřenců trenérů Diviny a Věčorka to nebylo po čtvrthodíně o tři branky... Vše si kluci v sešivaném dresu vynahradili  mezi 26. až 28. minutou kdy se trefili Renta s Jatangadzidisem. Poté slavisté přestali hrát a soupeř se toho chytil...Naštěsté rozhodčí pískali poločas a v kabině domácích bylo rušno. Jenže ani druhý poločas nenaznačoval nějaké zlepšení. Jako vždy v takové situaci pomůže  standartka. V 67.minutě Marek Maleňák vymetl z přimáku šibenici a bylo veseleji. Hosté vpravdě při benevolenci obránců  snížili, ale  následná dorážka Jaty po střele Kadlčíka přinesla konečně klid na domácí kopačky. Třešničkou na dortu byl poslední gól, kdy Jirka Toman zadovkou uvolnil Zdenka Zacha, který si udělal z obránců slalomové tyče a z úhlu nekompromisně zavěsil.  A tak Orlová je nadále týmem jara !!!

Orlová štikou jara?
vloženo: 08.05.2022

SK Brušperk - FK Slavia Orlová 2:3 (1:2)

Orlová štikou jara?
Po bodových žních z posledních zápasů zajížděli tentokrát Slavisté na nepříjemný ( a značně podmočený) trávník do Brušperka. Jelikož se hráči obou týmu dobře znají byly to takové malé derby...
Zápas ve kterém museli trenéři hostů nechat sedět na tribuně zraněnou trojici Buček, Derik, Renta. Pouze z lavičky startovali čerstvě doléčení Hanusek s Malíkem a tradiční skupina našich skvělých dorostenců. Po počátečním oťukávaní si ještě na své polovině vzal míč Zdeněk Zach, který prošel až k velkému vápnu a přesnou ránou k tyči rozjásal početnou skupinu orlovských fanoušků! Domácí sice po 10 minutách srovnali, ale do kabin šli i tak šťastnější hosté. Martin Bajger, který se dostává do fazóny vybojoval ve vlastním vápně míč, který přes Zdenka Zacha a Fildu Kondziolku doputoval opět do vápna tentokrát však Brušperka, kde nerozhodný odkop obránce s trestal pohotovou střelou k tyčí. Když trestný kop domácích z 68 minuty trestuhodně proskákal přes celé vápno až za záda dobře chytajícího Kuby Helebranda, zdálo se, že zápas skončí plichtou. Jenže přišla i chyba domácích. Na dlouhou malou domu vystartoval David Jatagandzidis, bývalý orlovský golman Ondra Pacanovský podklouzl a orlovský šutér rozhodl o dalších 3 bodech pro Slavií !!

Helebrand - Papuga, Věčorek ( Malik), Buchvaldek,Mleziva (Hanusek) - Bajgar ( Dzuba) Zach, Maleňák, Kondziolka ( Slowik) - Kadlíček ( Toman), Jatangadzidis.      Do utkání tentokrát nezasáhl Motloch

https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK/?ref=pages_you_manage

 

SK Brušperk - FK Slavia Orlová
vloženo: 05.05.2022
SK Brušperk - Slavia Orlová
 
Zveme vás na utkání SK BRUŠPERK-SLAVIA ORLOVÁ, které odehrajeme v Brušperku 7.5.2022 v 16.30. Jste co nejsrdečněji zváni a fanděte s námi.
A pokud vám to nevyjde tak online přenos najdete zde:
 

 

FK Slavia Orlová - Břidličná
vloženo: 29.04.2022
Na vítězné vlně !!!!
FK Slavia TJ Břidličná 2:1 (0:0)
Po vítězství nad prvním Krnovem čekal na Slavisty druhý celek tabulky Břidličná. Hosté práhnoucí po postupu do divize však čekalo v Orlové několik překvapení. Jednak to byl stav hrací plochy o které se bohužel opravdu nedá mluvit slovy "hrací..." dalším překvapením byl opětovně výkon svěřenců Diviny a Věčorka. Prvních  20 minut se valil útok za útokem na branku střeženou mladým Zifčakém, a diváci se museli bavit ! Po půlhodině nevydrželo koleno Zdenka Zacha běhání po orlovském betonovém oraništi , a domácí režisér musel střídat..Do přestávky tempo trochu upadlo, ale i tak do kabin odcházeli hráčí obou celků za potlesku diváků. Druhých 45 minut začali aktivnějí hosté a vyplatilo se jim to protože po rychlem brejku otevřeli skóre. Po brance domácí zase přitlačili, a když Jatagandzidis vybojoval zdánlivě ztracený míč, přistrčil ho Martinu Bajgarovi, který krásnou střelou pod břevno srovnal.
I nadále se hrál fotbal, který musel diváky bavit, míč lítal nahoru, dolů a když už se očekávalo, se dojde ke spravedlivé dělbě bodů přišlo 2 minutové nastavení, ve kterém hosté mermomoci chtěli rozhodnout. Jenže v 91.44 minutě stratili v orlovském vápně míč, dostal se k němu Marek Maleňák přesprintoval celé hřiště a v čase 91.52 jej přihrál Jatovi, který o 3 vteřiny pozdějí technickou střelou rozjásal tribuny !!!
Poděkování za výnikající výkon si zaslouží
Buček- Papuga, Věčorek, Mleziva, Derik ( Slowik), Kadlíček ( Toman), Maleňák, Zach ( Bajgar) Kondziolka, Renta, Jatagandzidis, - Dzuba, Motloch,  Helebrand !!!!!
 
Fotbalový zápas můžete shlednout online na: 
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-Krajsky-prebor---Moravskoslezsky-kraj/Pohlavi-Muzi/Sezona-2021-2022/206573-FK-Slavia-Orlova-Lutyne-TJ-Bridlicna.htm
 
https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK/?ref=pages_you_manage
Janošíkův syndrom funguje !
vloženo: 25.04.2022

FK Krnov - FK Slavia Orlová 1:3 (0:1)

Po domácím výprasku s Polomi málo kdo čekal, že orlovští fotbalisté  na hříšti bezkonkurenčního lídra Krajského přeboru nějak výrazně promluví do dění v soutěži. Slávisty přivítal útulný stadionek s nově rekonstruovanou tribunou a jako asi všude (kromě  Orlové) perfektně připravený trávník na který poprchával drobný déšt. A byli to hosté, kteří od prvních minut překvapivě vzali otěže zápasu do svých rukou. Již v 10 minutě se Jatagandzidis zbavil kličkou obránce a byl setnut rovno s trávou. A jelikož to bylo ve vápně postavil si míč na bilý puntík a bezpečně zavěsil. Branka domácí dokonale zaskočila a do konce poločasu si nevytvořili žádnou šanci, ba ani nijak  viditelný tlak. I po přestávce si domácí lavička mnula oči s údivem co se to na tom hřišti děje! Zvláště poté co v 62. minutě přetažený trestňák Maleňáka našel ma zadní tyči Vojtu Kadlíčka a ten podařeným lobem přehodil golmána.  Domáci sice za 5 minut snížili přesnou střelou k tyči, a po brance projevili snahu něco ze zápasem ještě udělat jenže obranné řady Slavie tentokrát byly postaveny řádně. Navíc přišla 80 minuta, a asi nejkrasnější akce jara! Buček rozehrál na Deríka ten  40 metrovým pasem našel nabihajicího Zacha, který nejen, že perfektně zpracoval ale i s přehledem zavěsil !!! Třetí trefa dokonale zlomila domácí, kteří již jen udiveně sledovali jak svěřenci trenérů Diviny a Věčorka si naprosto zaslouženě odvážeji 3 body...

Buček- Papuga (77. Bajger), Mleziva,Věčorek, Malík( 70. Kondziolka), Derik Zach, Kadlíček (77.Toman), Maleňák, Renta, Jatagandzidis (90. Motloch)

Rozhodčí Malý, Tomšík, Pobořil

255 diváků z toho 10 z Orlové !!!

https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK/?ref=pages_you_manage