FK SLAVIA ORLOVÁ
Zimní soustředění mužů
vloženo: 29.01.2024

V neděli skončilo zimní soustředění mužů v Horní lomné, kde probíhala příprava na jarní část krajského přeboru. V příspěvku je pár fotek.

Dněšním dnem byl zahájen fotbalový turnaj dvěma zápasy.

FK Baník Albrechtice - TJ Havířov - Dolní Datyně  1:4

FK Darkovičky - Victoria Hažlach  2:6

Dohrávka 1. kola se odehraje 30.1.2024 v 18:00 hod.

Opět jste všichni zváni na fotbalový zápas našich kluků proti týmu 1. FC Poruba dorost

Dne 27.1. 2024 pořádáme zimní fotbalový turnaj mužů o pohár starostky města Orlová. Budeme rádi za navštěvnost naších fotbalových fanoušků. Hraje se na úmělé trávě.

ROZLOSOVÁNÍ TURNAJE O POHÁR STAROSTKY MĚSTA ORLOVÁ 2024
           
      9:00 11:00 13:00
1. Sobota 27.I   FK Baník Albrechtice - TJ Havířov - Dolní Datyně FK Darkovičky - Victoria Hažlach 
1. Úterý 30.1. v 18:00 1. FC Poruba dorost - FK Slavia Orlová 30.1 v 18:00    
2. Sobota 03.II FK Slavia Orlová - FK Baník Albrechtice  1. FC Poruba - Victoria Hažlach TJ Havířov - Dolní Datyně - FK Darkovičky
           
3. Sobota 10.II FK Darkovičky - FK Baník Albrechtice 1. FC Poruba dorost - TJ Havířov - Dolní Datyně Victoria Hažlach - FK Slavia Orlová
           
4. Sobota 17.II FK Slavia Orlová - FK Darkovičky TJ Havířov - Dolní Datyně - Victoria Hažlach FK Baník Albrechtice - 1. FC Poruba dorost
           
5. Sobota 24.II TJ Havířov - Dolní Datyně - FK Slavia Orlová 1. FC Poruba dorost - FK Darkovičky Victoria Hažlach - FK Baník Albrechtice
Začala fotbalová sezóna
vloženo: 09.01.2024

Dnešním mrazivým dnem začala zimní příprava našich fotbalistů na druhou část krajského přeboru.
www.fkslaviaorlova.cz

Zhodnocení podzimní části
vloženo: 18.12.2023

Orlovský fotbal po podzimní části

Muži

Současný orlovský tým můžeme brát jako úspěšnou symbiózu zkušeností a mládí

V minulé sezóně uhráli fotbalisté celkem 45 bodů, v této sezóně jich během podzimu za deset výher a jednu remízu nasbírali už 31 a v tabulce krajského přeboru jim patří 3. místo. Ze čtyř zástupců karvinského okresu jsou nejvýše.

Velké poděkování patří nejen naším hráčům, ale i celému realizačnímu týmu, který se nebál zařazovat do sestavy jak odchovance, kteří vyšli z dorostu tak i kluky, kteří věkem do dorostu ještě patří ! Někteří jako Danek Słowik nebo Víťa Czaicki již hrají stabilně v kategorií mužů, a další jako Patrik Herman, Šimon Dzuba, Jan Navrátil pomalu nabírají minuty v krajském přeboru

Dle statistiky klubu za první půlrok je nejlepším střelcem Dominik Renta s počtem devíti gólů. V závěsu je Zdeno Zach s počtem osmi a dále Vojta Kadlíček (4), Honza Nowinski (3), Domin Dzida (2), Míša Tomáš (2), Tomáš Botur (1), Martin Lindtner (1), kapitán Marek Maleňák (1) a Kuba Motloch (1).

Nesmíme také zapomenout na žluté a červené karty. Premiantem se žlutými kartami je Honza Nowinski z osmi. Následuje Vojta Kadlíček ze sedmi a pak to jde postupně Buchvaldek (6), Renta (6), Botur (4), Dzida (4), Lindner (4), Motloch (4), Maleňák (3), Zach (3), Herman (2), Kondziolka (2), Slowik (2), Czaicki (1).

Bohužel také máme jednu červenou, kterou obdržel ji Dominik Dzida.

Také musíme zmínit naše trenéry Romana Divinu a asistenta Aleše Věčorka, kteří mají velký podíl na úspěších našeho fotbalového týmu.

Během zimní přestávky pořádáme v únoru opět zimní turnaj o pohár starostky města Orlové, kde jste všichni srdečně zváni. Rozlosování turnaje bude zveřejněno jak na našem webu, tak i na městském.

Starší dorost

Kluci pod vedením zkušených trenérů Ondřeje Matušíka a Františka Pejchala skončili po podzimní části také na krásném 3. místě tabulky s 25 body.

Samozřejmě jak u můžu, tak i  v dorostu si vedeme statistiky vstřelených branek.

Nejlepším střelcem podzimní části je Patrik Herman s  8 góly. Na druhém místě je Šimon Dzuba ze 7 góly a pak následuje Simon Cigánek (6), Viťa Czaicki (5), Danek  Słowik (3), Honza Navratil (2), Lukáš Snítil (2), Danek Vrobel (2), Dominik Babečka (1), Mates Bugel (1), Míša Grochol (1), Kuba Nováček (1),  Patrik Pecha (1).

Starší  a mladší žáci

Oba týmy teprve zabudovávají do svých kádru kluky, kteří přišli z nižších kategorií a pomalu se připravují na vylepšení současných pozic v tabulce, kdy svěřenci trenérů Honzy Hanuska a Tomáše Věčorka (starší) jsou na 10. místě tabulky s počtem 9 bodů.

A mladší, které vedou Tomáš Stankuš a Radím Pytlík si drží 9.místo s počtem 15 bodů.

Nejen vedení FK Slavia Orlová, ale i všichni orlovští příznivci fotbalu, kterým zároveň děkujeme za jejich přízeň, přejeme všem týmům úspěšný vstup do jarního kola a hodně úspěchů v jarní sezoně !!!

Závěrečná 2023
vloženo: 19.11.2023
Krátké video fotbalového týmu FK Slavia Orlová na závěrečném včerejším večírku podzimní části.
Trenér a vedední musí být spokojené....⚽️⚽️⚽️

Buček chytil Kobeřicím penaltu, pak Orlová dala gól(Ofsajd). I přes prohru zůstala třetí.

V předcházejících třech zápasech se pokaždé radovali z vítězství, ale tečka za podzimní částí krajského přeboru fotbalistům Orlové nevyšla. V 16. kole padli na hřišti Kobeřic 0:1, když jediný gól celého sobotního duelu inkasovali v 75. minutě. V tabulce patří Slavii 3. místo s 31 body za deset výher a jednu remízu.

Každý kdo byl na fotbalovém zápase a nebo ho sledoval online, musel být mile překvapen vynikajícím výkonem obou mužstev. Mohlo to skončit 1:1 nebo 4:4, ale vyhral ten, který vstřelil gol a to byl tým Kobeřic.

Teď budou mít kluci zimní pauzu do ledna, kde se opět zúčastníme zimního fotbalového turnaje, který pořádáme.

Branky: 75 Šimeček. Rozhodčí: Pasterčák – Svoboda, Hrubý. ŽK: Ševior, Stuchlík – Lindner. Diváci: 120.

Orlová: Buček – Slowik, Czaicki, Nowinski (70. Motloch), Kadlíček, Lindner(70. Motloch), Maleňák, Zach (70. Kondziolka), Botur, Renta, Tomáš (70. Derik). Trenér: Roman Divina.