FK SLAVIA ORLOVÁ

TJ Řepiště - FK Slavia Orlová 4:2 (1:2)

Ve vloženém kole zajížděli orlovští do nedalekého Řepiště. Celek z malé dědiny, placený slovenským milionářem Bugáňem ma obrovské ambice, kterých chce dosáhnout za každou cenu. Již fakt, že utkání řídila trojice z nedalekého Frýdku je k zamýšlení... No a dali nám do znát již od první minuty ! Centr do vápna, neodpiskaný faul  na Věčorka, zato obranný zákrok Tondy Bučka ano, a kopala se penalta. Zkušený ligista Zavadil ji proměnil a bylo 1:0 ! Branka ale slavisty neotřásla a postupně získavali půdu pod nohama. Iniciativu se jim snažila brzdit trojice v černém, pískaním nesmyslných faulů, máváním (u orlovských), nebo nemaváním  ( u domácích) ofsajdu, jenže nějak to nepomohlo. V 10 minutě bylo po gólu Jatangadzidise srovnáno, a po půlhodině hry po  uniku Danka Hanuska a centru na Zacha, si Zdeněk chladnokrevně zpracoval míč na prsa a zavěsil... Druhá půle ještě nenaznačovala bližicí se katastrofu, zvláště když po nádherné přihrávce Kvapila pelášil Domin Renta sám na  Daňka . Zkušeného brankáře z stovkami ligových startů posadil na zadek , jenže sám před prázdnou brankou trefil jen břevno ! Jenže v zápětí se při obranném zákroku zranil Věčorek, který ve snaze ještě něco zachránit si navíc srazil míč do vlastní sítě !  Vystřídal jej Mates Papuga, který ještě v ten moment nevěděl , že se stané smolářem zápasu. Nejdříve v 68. minutě zahrál nešťastně rukou ve vápně a kopala se penalta , kterou Zavadil opět proměnil.Domácí pořád držení sudími, pocítili vítr v zádech. Navíc ,když 80.minutě opět Papuga trestuhodně pustil míč na neobsazeného hráče domácích, tak  bylo vymalováno...

Škoda protože výkon v první půli byl opět kvalitní a nebýt kolapsu ve druhém poločase mohli jsme zase nějaký ten bodík přivézt !

Buček- Šipula (83. Dzuba), Buchvaldek, Věčorek (55.Papuga), Czaicki. Kvapil (64. Botur) Zach (46. Slowik), Derik, Hanusek (64. Maleňák) - Renta, Jatangadzidis

Vracíme se do starých kolejí ??
vloženo: 21.08.2022

Petřvald na Moravě - FK Slavia Orlová  0:3 (0:2)

Po vítězném, ovšem ne příliš přesvědčivém výkonu proti Jakubčovicím zajížděli  slavisté na horkou půdu do Petřvaldu, který před týdnem jednoznačně porazil favorita soutěže Řepiště. 

Překvapivě to však byli hosté, kteří vstoupili do utkání lépe. Důrazně napadali domácí již při rozehrávce a nutili je chybovat, což se nám vyplatilo již v 13. minutě , kdy Michal Kvapil na půlicí čáře zachytil nepřesnou rozehrávku obranců, potáhl míč a předložil jej Jatangadzidisovi, který se klíčkou zbavil 2 hráču a zavěsil.- 1:0 !!  Gól s domácími hráči otřásl a do konce poločasu se nezmohli na kloudnější a nebezpečnou akci. Ba, to orlovští hýřili aktivitou a jednoznačně přehravali petřvaldské.  Výborně hrající dvojice Víťa Czaicki a Tomáš Botur valcovala po levé straně obranou hradbu domácích a co ti neodkopli, tak míč zastavila tyč po krásné bombě  Botura. Ten svůj skvělý výkon  korunoval v závěru poločasu, kdy přesným 50 mětrovým pasem poslal do brejku Nikiho Derika, který však viděl ještě lépe postaveného Jatu a bylo 2:0 !

Ráz hry se neměnil ani v druhé půli. Domácí zvyšili aktivitiu jenže pozorná defenziva hostů se nedala překvapit. Navíc v 52. minutě velmi dobře pískající rozhodčí Pasterčák ponechal slavistům výhodu, míč si uzmul Derik a přesným centrem našel ve vápně Dominika Rentu. Ten předskočil obránce a hlavou nekompromisně zavěsil. Po třetí brance se vlastně utkáni již dohrávalo jen tak z povinnosti. Trenéři Divina a Věčorek dali šanci celé lavíčce, a kluci si vezou zasloužené tři body domů !!!

Buček- Šipula,Buchvaldek, Věčorek, Czaicki (Papuga)- Derik, Zach,(Slowik) Kvapil,Botur (Dzuba) - Renta (Hanusek) Jatngadzidis (Malík)

https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK

Kdo neviděl neuvěří.....
vloženo: 17.08.2022

FK Slavia - FK Jakubčovice 4:1 (0:1)

Po neslaném a nemastném výkonu v Těšíně hostili Slavisté družstvo Jakubčovic, které mělo naším klukům co oplácet. Jarní výprask 5:1 po špatnémm výkonu, chtěli kluci z pod Hájkového lomu ( který je  dovedl až do II  celostatní ligy) určitě odčínit. A  je třeba říct, že se jim to od prvního hvízdu rozhodčího dařilo. Na branku Tondy Bučka se valil jeden útok za druhým, jenže co Tonda nevychytal tak hosté trestuhodně zahodili...Zadařilo se jim  až  po půlhodině hry, kdy Tom Věčorek neuhlídal své údy a pískala se pentla !  Hosté vedli 1:0 a nevypadalo to dobře....Jenže druhý poločas se o nějaký čas opozdil, protože nad Orlovou prošla letní bouřka a její elektrické ionty asi nabudily orlovské lépe než její soupeře.Dění na podmáčeném trávniku se diametrálně změnilo  a družina trenérů Diviny a Věčorka začala mít navrch. V 57. minutě to dokázal David Jatagandzidis, který si naběhl na nádherně kopnutý trestňák  Michalem Kvapilem, a hlavičkou trhal síť.Branka hosty viditelně otřásla a postupně z jejich výkonu unikal vzduch jak z píchnuté duše... A tak přišla závěrečná desetiminutovka  a s ní něuvěřitelný festival chyb hostující defenzivy. Nejdříve brankář Buček ( ne náš !! Jejich - shoda jmén)  rozehrál na 20 metr přímo na nohu Jatangadzidise- ten nezaváhal a Slavie vedla !!! Dvě minuty nato Zdeněk Zach vystihl nedbalou rozehrávku obránců Jakubek a bylo 3:1 !! Domácí těsně před zápasem získali zkušeného Danka Hanuska  z Petrovic. Přišel si na 30 minut odzkoušet orlovský trávník a svojí chytrost předvedl v 88.minutě kdy byl u míče dříve než hostující golmán a  a z klidem fíknul 4 gól.

Buček- Šipula,(59.Zach) Buchvaldek,(85.Malík) Věčorek,Botur ( 75.Czaicki)- Derik, Maleňák,Slowik (59.Hanusek)  Kvapil,-Renta , Jatagandzidis.                                   Na lávce trpěli: Šimon Dzuba,Kiki Bartoš a  Mates Papuga

 

Tak máme za sebou první fotbalový zápas nové letošní sezóny, bohužel neúspěšný. Jako minulý rok opět jsme v Českém Těšíně prohráli.

Tentokrát jsme nedali ani branku. Po né dobrém zvládnutém zápase od rozhodčích se v druhé půlce zápas přiostřoval. Celkem padlo sedm žlutých karet s toho pět pro nás. A to nemluvím o pomezním, který neodmávl půlmetrový ofsajd a padl druhý gól pro domácí celek.
Musíme zlepšit herní produktivitu, která nám místy vázla, rohové a přímé kopy a začít dávat góly.
Oba dva góly jsme dostali od hráče Luďka Macečka a to v 36 a 82 minutě.
V 65 minutě střídal náš nejlepší střelec minulé sezóny Jatagandzidis David, který se bohužel neprosadil.
 
 
Buček- Šipula (60. Papuga) Buchvaldek,T. Věčorek, Kondziolka (60.Slowik), Maleňák, Zach (72.Batroš), Kvapil, Renta, Derik (65.Jatagandzidis) Botur,
 
https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK
Tak milovníci fotbalu, je to tady. Začíná nová fotbalová sezóna, kde mužstvo FK Slavia Orlová hraje opět v krajském přeboru.
 
Zveme vás na utkání, které odehrajeme v Českém Těšíně dne 6.8.2022 v 10:30 hod. Jste co nejsrdečněji zváni a fanděte s námi.
A pokud vám to nevyjde tak online přenos najdete zde:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-Krajsky-prebor---Moravskoslezsky-kraj/Pohlavi-Muzi/Sezona-2022-2023/211148-FC-IRP-Cesky-Tesin-FK-Slavia-Orlova-Lutyne.htm
 
https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK/?ref=pages_you_manage

FK Bospor Bohumím - FK Slavia Orlová 2:2 (2:0)

Dneska jsme odehráli první fotbalový zápas nové letošní fotbalové sezóny s Bohumínem, který hraje soutěž o řadu výše a to Divizi.

Od nás odchází pět fotbalistů z toho dva jdou na operaci kolene, které postupně nahrazujeme novýma a tak opět využíváme kluky ze staršího dorostu.

První poločas jsme prohráli 2:0, ale mohlo to být více. V druhém poločase jsme dali dvě branky a zápas, tak skončil remízou 2:2.

https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK