FK SLAVIA ORLOVÁ

Před rokem opustili I.A třídu a po úspěšné sezoně v krajském přeboru, kde obsadili třetí příčku, mohli fotbalisté Slavie Orlová v té příští hrát divizi. I když nepostoupili na trávníku, mohli nastoupit na uvolněné místo po Vítkovicích, které převzaly licenci na MSFL od Vratimova.
„V úterý jsme dostali nabídku, ale odmítli jsme ji. Bohužel v Orlové ještě nedorostly podmínky pro divizi,“ přiznal manažer Slavie Bronislav Schimke. „Mrzí nás to, protože mužstvo není špatné a šance se nemusí opakovat. Nejsme na tom ale finančně tak, že bychom ji mohli hrát, a další přísun peněz se nerýsuje,“ vysvětlil důvody, proč zůstanou v krajském přeboru.
Do divize postoupil jeho vítěz z Krnova i druhá Břidličná, po odmítnutí třetí Orlové dostala nabídku čtvrtá Hlubina a přijala ji.

„Musíme se na to dívat reálně. Bylo to strašně narychlo, a kdybych teď začal obcházet a žadonit o peníze, tak budu mít samé sliby, ze kterých se potom třeba vycouvá a bylo by zle,“ konstatoval Bronislav Schimke. „Nechtěl bych zažít situaci, že za rok bychom se potýkali s finančními problémy. Raději mít všechno pevně v ruce a pak se o něco poprat, než zakládat na nějakých slibech a neověřených věcech,“ dodal.

V minulé sezoně se Orlová z role nováčka stala černým koněm, když z 8. místa po podzimu vystoupala v kraji na konečnou 3. pozici s 50 body za 15 vítězství a 5 remíz, se skóre 62:46. „Měli jsme úplně skvělé jaro i trochu štěstí, ale to přeje tomu, kdo si pro něho jde,“ usmíval se manžer klubu po jedné z nejlepších sezon.

„Mančaft s pětatřicetiletým brankářem Tondou Bučkem a obráncem Petrem Buchvaldkem, kterému bude letos padesát, byl mixem mládí a zkušeností a sednul si,“ potěšilo manažera.

V létě se hráčský kádr moc nezmění. „Odchází jen záložník Nikolas Derik, který se chystá do Ameriky. A záložníka Zdeňka Zacha čeká plastika kolenního vazu, takže se zapojí až na jaře,“ uvedl s tím, že zůstává také trenér Roman Divina i realizační tým. „Budeme zapojovat mladé, ať se kluci snaží. Přišli dva dorostenci a dva nové hráče máme vyhlídnuté, tak uvidíme,“ prozradil.
První zápas nového ročníku krajského přeboru hraje Orlová 6. srpna v Českém Těšíně. „Přípravu zahájíme po dovolené 19. července, ale nemáme kde trénovat,“ vysvětlil, že během letních prázdnin se bude měnit povrch na umělce a také rekonstruovat travnaté hřiště. Naplánované má Slavia i dva přípravné zápasy - 25. července v Bohumíně a týden před soutěží v Rychvaldu se Slavojem.
Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/fotbal-krajsky-prebor-treti-slavia-orlova-po-uspesne-sezone-290622.html?fbclid=IwAR2JAIcZdmeTPmbWKnNhbjypuBOoiYFVjlOT36lFjVl1iIVkafl_Mqj03tA

https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK

 

 

 

 

 

NEUVĚŘITELNÉ !!!!    Orlová na bedně !!!

 

 Tak jsme se Vážení sportovní přátele prokopali do závěru ,a zápasem s Čeladnou  8:1 branky Jatagandzidis3,Renta, Derík, Zach,Hanusek, jsme uzavřeli sezónu 2021/2022. Co bychom o ni řekli ??? Rozhodně byla úspěšnější než jsme všichni očekávali ! Po sečtení všech výsledku skončilo družstvo Slavie na třetím místě, a to je výsledek který nečekal ani ten nejzarytější optimista !!!! Umístění na bedně nám umožňuje postup do Divize, jenže  postoupit nemůžeme, protože  podmínky pro fotbal v Orlové jsou bohužel na úrovni okresu…

Ale Orlová by si Divizi zasloužila, tak se pokusíme o nemožné.

Ale pěkně od začátku. Start do soutěže byl hrozný ! Prohra doma s Petřvaldem 1:4 nevěštila nic dobrého. Ještě, že hned nato jsme jeli do Fulneku, který již tehdy měl obrovské problémy a body jsme získali zpět! Vítězství jsme potvrdili doma s Těšínem a senzačně jsme odvezli bod z Háje ve Slezsku ! Jenže místo euforie přišel domácí výprask s Krnovem a byli jsme zpět na zemi. Dle mého názoru tento zápas byl klíčovým zlomem ve hře svěřenců trenérů Romana Diviny a Aleše Věčorka.  Začala se formovat kostra týmu, hráči se poznávali a hlavně kluci začali tvořit tým !  Potvrdili to hned u favorita soutěže družstva z Břídličné kde vybojovali body za vítězství 3:2. I potom byly výpadky, jenže celý projev byl již úplně jiný.  Závěrečné vítězství podzimu nad Hájem ( předehrávka jara) 2:0  katapultovalo sešívané  na 6.místo a v klubu vládla naprostá spokojenost. Jaro začalo ještě lépe než jsme si mysleli Ve vítězství na Hlubině věřil málo kdo a zdálo se , že to pojede samo.  Varování s Těšína(1:0) a hlavně v domácím zápase s Polomi (0:2) si však slavisté vzali k srdci a zahájili spanilou jízdu bez prohry , kterou dotáhli do dnešního odpoledne s pořadovým číslem 9 !!!

 

Na závěr trochu statistiky ::

Nejvíce odehraných minut:

Tonda Buček 2492 min, Zdenek Zach 2380 min, Domin Renta 2350 min, Petr Buchvaldek 2203 min, Tomáš Večorek 2094 minut

Nejlepší střelci:

David Jatagandzidis 19, Domin Renta 16, Zdenek Zach 12 = 78 % všech branek

Žluté karty :  Domin Renta 13 ( z toho 10 zbytečných), Vojta Kadlíček 7, Filip Kondziolka  6

Červené: v jednom zápase v Petřvaldě: Adam Malík a Petr Buchvaldek

 

Myslím však, že ještě jeden fakt je třeba vyzdvihnout, a to je zapojení  do družstva  našich dorostenců ! Kuba Helebrand, Danek Słowik,Jirka Toman, Šimon Dzuba, Kuba Motloch mají ty nejlepší předpoklady stát se v příštích létech tahouny orlovského fotbalu. A to nemluvím o Vojtovi Kadlčíkovi, který jako dorostenec za chlapy již zařezává druhý rok.

 

A tak jsme se plynule dostali k naší největší sezónní radosti a tou je určitě družstvo dorostu !  Trenéři Ondra Matušík  a Franta Pejchal  udělali s kluky  neuvěřitelný kus práce, a po 4. místě po podzimu a vyšplhali na vedoucí místo, a svůj primát v Krajské soutěži potvrdili v zápase s   Vendryni ,kterou rozdrtili brankami Motlocha 2, Tomana, Slowika a také Helebranda, který si kopl penaltu 5:0 ! Bohužel zase na postup to nevyjde, protože ve vyšší soutěži by náš celek musel mít jak starší tak i mladší dorost, a mladší nám scházejí….  Ale co není může být, a za rok se počty naplní, protože práce s mládeži v MSK Orlová začíná přinášet ovoce !                                               

 

Bujarou oslavu si užili :

Kuba Helebrand  v brance -  Honza Navrátil, Pavel Klus, Víťa Czaicki,  Michal Grochol, Kristián Bartoš, Danek Słowik, Vojta  Kadlíček, Šimon Dzuba, Marek Korta, Kuba Motloch, Jirka Toman, Simon Cigánek, Nikolas Groborz, Maicol Mesina, Danek Vróbel, David Kellner, Denis Bílý a nesmíme zapomenout i na kluky, kteří pomáhali na podzim : Andrej Dworok, Dominik Weiss, David Tlolka, Patrik Adamíček.

 

Slavia Orlová - Loko Petrovice 2:0 (1:0)

Zápas o špici tabulky bojujíci Slavie s jistým sestupujícím, družstvem Petrovic, měl být snadnou a jednoznačnou záležitosti pro hráče v sešivaných dresech. Nebyl. A to slavisté můžou být rádi,že  známy rebel, ale i kvalitní fotbalista Danek Hanusek svoje šance neproměnil...O odpustek si domácí zažádali v 33. minutě, kdy po nádherné akci Zdenka Zacha, který si nejdříve narazil míč s Tomašem Věčorkem a potom i Dominem Rentou, a sám před golmánem nezávahal - 1:0.  Jenže ani tato nádherná akce domácí nijak nerozpumpovala , a tak o atmosféru se starali kluci s Žofinky, kteří již druhý den slavili postup do IB třídy a i s bubnami o sobě davali  hlasitě vědět !             KLUCI Díky !!!!                                                                                   

Druhá půle byla snad ještě nudnější než ta první... Nesmělé pokusy a "nibyšance" bezpečně pokryl výborný Foltýn v brance  hostů, který kapituloval těsně před koncem po přesné trefě Vojty Kadlčíka. No ještě , že sezona končí a čeká nás již ve středu od 17:30 ten nejslabší z nejslabších Čeladná, protože je vidět, že forma z orlovských hráčů unika jak vzduch z píchlého míče...

TAKŽE POZOR  !!! S ČELADNOU JIŽ VE STŘEDU  !!!                                             

Jo a ještě aktéři té nudné podivané:

Buček- Šipula (61. Hanusek) Věčorek, Buchvaldek,Papuga-Kondziolka  ( 61.Botur) Maleňák, Zach, Derik (78. Slowik)-Kadlíček (89.Toman) Renta (89. Dzuba)  Malík, Helebrand.

https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK/?ref=pages_you_manage

Na sluncem rozzářený  oldřišovský trávník přijela družina trenérů Diviny a Věčorka potvrdit svoji 7 zápasovou neporazitelnost. Avšak ani domáci svůj útulný areálek nevyuživají k nějakému rozprodeji bodů. Na jaře zde ještě neprohrali, a jedinou ztrátu zaznamenali  loni v srpnu s Krnovem !

Jenže slaviste na statistiky nehleděli a od prvích minut valcovali své soupeře o stošest!  Ovšem jako valcíři by se neuživili,protože produktivita jejích práce se totíž  rovnala nule,, a míče místo v síti, končily na okolních stromech nebo se odražely od hradby těl místy až zoufale bránicích domácích hráčů.  Až v závěru poločasu práskl do míče z hranice šestnáctky Domin Renta  a konečně trefil pravý dolní růžek zařízení !                                                                  Druhých 45.minut začalo tak jak skončily ty první. Akorát, že šance byly daleko tutovější . Bajger pelašíl sám na branku, udělal si kličku,jenže...trefil boční síť  !!!  A když v samostaném nájezdu neúspěl i tak zkušený šutér jak Jatangadzidis , začali si slavisté žádonit o trest. Ten přišel v 83.minutě -zbytečný faul Botura - standartka, které to orlovští neumí pokrýt a míč, který skončil na hlavě nejlepšího střelce krajského přeboru  Bořuckého -1:1. 

A tak místo útočit o pozici na bedně Krajského přeboru si kluci musí šáhnout do svědomí a v posledních dvou domácích zápasech ukázat, že na to mají !

Buček- Šipula (62. Botur) Buchvaldek,T. Věčorek,(85. Papuga),Kondziolka- Kadlíček (62.Slowik), Maleňák, Zach,Bajger- Renta, Jatagandzidis (76. Hanusek)                      Helebrand,Dzuba, Toman

https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK/?ref=pages_you_manage