FK SLAVIA ORLOVÁ
Dny (Slavie) Orlové se vyvedly...
vloženo: 28.05.2022
 
 
Slavia Orlová - Bystřice  3:0 (2:0) dorost
 
MSK Orlová - Velké Hoštice 7:2 (5:2)   dorostenky
 
MSK Orlová - Loděnice 1:1 (0:0) ženy

Když jsem ráno přišel na orlovský stadion nevěřil jsem vlastním očím!  Žáci ( názvem starší- hračemi mladší) vedli nad silným Stařičem 4:2 ( střelci tradiční  Patrik Pecha 3 Denos Bílý 1), a předváděli docela sympatický výkon. Zvláště Enrico Slazyka bylo plné hřiště, bránil, útočil a připravoval šance, jenže ti co měli dávat góly nedavali... a tak přišly chyby v obraně a hosté z ničeho otočili výsledek na 4:6.           Mladší, kterých 6 již mělo 70 minut v nohách když viděli nastupovat své soky poklesli v kolenou.... Vlastně ani nemuseli protože celý tým Stařiče byl nejméně o hlavu vyšší ! Bohužel odrazilo se to i na výsledku 0:5.

V mezičase se na úmělce střetly družební města Orlová-Rydultowy, a remízou 3:3 zamotaly hlavu organizátorům, protože poháry byly 2 - pro vítěze a poraženého... Interesantní na tom "srandamači" bylo to, že nejlepším hráčem (???)  Orlovských byla hezká rusovláska, která ukazála chlapům jak se hraje fotbal rozumem...

Jenže hlavním bodem  sobotního odpoledne měl být zápas od 16.4.2022 neporažené štiky jara Slavie Orlová protí 3. celku tabulky, ambiciózním Koběřicím, které pořad myslí na postup...                                                                               Bohužel...Konkurence lidové veselice v nedalekém lesoparku a pouťového hokejového turnaje v televizi, byla asi silnější, a tak při prázdných tribunách za vřískotu Jandové z letního kina zahájili hráči (také !) Orlové svůj souboj o pokráčovani v neporazitelností. Po 15 minutách mohli vést 3:0, ale jedině Martin Bajger byl natolik důrazný aby se zapsal mezi střelce (1:0 !) Hosté pak ožili, snažili se překvapit Tondu Bučka střelou z 50 metrů, která skončila na břevně, ale jejich tlak vyústil srovnáním, až po ledabyle pokrytém rohovém kopu. Ani po poločase celková atmosféra úrovni fotbalu nepřidavala ,a na trávniku toho moc k vídění nebylo. Až v 78. minutě střídající teprve 17 letý Danek Slowik  poslal do vápna přesný míč, který David Jatagandzidis jen sobě vlastní ekvilibristikou  poslal do sítě a trenér Divina začal snít o postupu do divize !!!                                                                               

Buček- Derik (4.min Kadlíček), Věčorek,Buchvaldek, Šipula (75. Slowik),Hanusek (46. Botur), Bajger,Zach, Maleňák, Jatangadzidis, Renta - Helebrand, Toman, Malík, Dzuba + pracovně zaneprázdněný Kondziolka, oslavující Papuga, trucující Mleziva, čekatel Motloch - Oproti jiným celkům lidí má dost !       

To dorostenci svůj postupový sen mají již na dosah, Překážku v podobě Bystřice přejeli zcela jednoznačně byť na branku se čekalo až 30 minut, kdy se konečně Kiko Bartoš  nejlépe zorientoval ve vápně a zavěsil. Těsně před odchodem do kabin hostující golmán faluoval Vojtu Kadlčika, a penaltu proměnil Danek Slowik. Druhá půle se hrala již asi jen tak z povinnosti, ale v závěru výhru zpečetil Kuba Motloch,a klukům zbýva jen 270 minut k vítězství v krajské soutěži !!!

Když ještě připočteme výhru orlovských "dorostenek", leč věkem žákyň nad Hošticema 7:2 ( branky Bára Fildanová a Gabina Válková po 3, Bára Kvasnicova 1) a remízu našich žen s silnými Loděnicemi 1:1 ( Lucka Michenková)  musíme konstatovat, že fotbalové Dny Orlové se vydařily. A teď jen aby to postřehlo i Město...

https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK/?ref=pages_you_manage

 

 

Květnová sobota začala tradičně u žáků. Tentokrát to mělí těžké protože Slovan Havířov patři mezi favority soutěže a hned se to projevilo. Mladší i přes statečný boj skončili ze sedmi koulemi jak Sarajevu , a protože starších přišlo na zápas pouze 5,  nezbývalo nic jiného než unavené kluky nechat hrát další zápas . Výsledek 14:1 mluvi sám za sebe - jedinou branku vsítil Patrik Pecha.

To dorostenci také jeli k favoritovi... V přímem souboji o vedení v tabulce si zajeli podpoření početnou skupinkou fandů na stadión Emila Zátopka do Kopřivnice. Stadión je to opravdu zvláštní, kromě velmi kvalitní travnaté plochy cca 120*90 metrů,  má ještě 6ti dráhový tartanový oval, na který nasleduje ovál pro plochou dráhu. Takže zajít si pro míč  na vhazování představuje docela pěkný výlet. A tak asi vypadal první poločas. Sláviste kopali v prvních 15 minutách snad 10 rohových kopů jenže nic z toho. To domáci jednou rozběli útok ve čtyřech a vedli 1:0. V poločase asi trenéři Matušík a Pejchal řekli klukům , že na tomhle letišti se hraje fotbal jinak  a hned to přineslo efekt ! Nejdříve Danek Slowik si zkušeně počkal na pohyb brankáře a z úhlu srovnal na 1:1 ! V 56 minutě si zase zaběhl za obranu Vojta Kadlíček a lobem přehodil brankáře.  Domácí přitlačili , jenže slavisté chodili do brejků, a to co zahodil Jirka Toman nebo Vojta Kadlíček se jen tak nevidí, naštěstí pravidlo nedáš dostaneš se nekonalo a tak kluci dirigováni nejlepším hráčem na place Víťou Czaickim jsou na dosah top místa  v tabulce !!!                                                                                                                                                                                                                     

Ve středu jedou na dohrávku do Starého Města u Frýdku a potřebují podporu !!!    O 3 body za výhru 2:1  se zasloužili: Helebrand- Navrátil, Klus, Czaicki, Grochol, Korta, Toman, Slowik, Bar:toš, Cigánek, Dzuba, Kadlíček, Motloch, Vrobel,Groborz,  Messina, Kubíček

Hned po zápase se většina fanoušků i hráčů přesouvala do Datyň, kde svojí čtyřzápasovou neprůstřelnost měli povrdit můži Slavia Orlová. Pro domácí to byl další zápas o přežití v Krajském přeboru a na krátkém a úzkem placku se snažili sílou přetlačit mísky váh ve svůj prospěch. Kromě síly se jim to moc herně nevedlo protože to byli hosté co kontrolovali průběh hry. Jenže přišla 20. minuta prudký centr zprava do vápna a nešťasník Honza Hanusek si srazil míč do vlastní branky. Ani to hosty nerozhodilo a trpělivě čekali na svojí šanci. Tu první využil Domin Renta po krásné příhravce do běhu od Jaty! -1:1 ! a za dvě minuty Zdenda Zach jednoduše a přitom geniálně bodlem otočil skóre. Druhá půle již byla jen  bojem, který z fotbalem moc společného neměl. Domácí srovnali po standartce skvělé rozehrané Liborem Steblem ( ano na podzím v Orlové ! ) a pak už to bylo jen o tom kdo odejde domů zdravý.....Paradoksem tohoto vyhecovaného zápasu bylo to, že rozhodčí Tabášek udělil jen 1 (jednu)!!! žlutou kartu Marku Maleňakovi za kecy....      Na tom, že Slavisté ani po páte neprohrali se podíleli - Buček- Papuga, (Botur), Věčorek, Buchvaldek, Hanusek (Šipula), Bajger, Zach, Maleňák, Derík,  ( Kadlíček) Jatangadzidis, Renta- Malík, Slowik, Dzuba, Helebrand

TJ Havířov-Dolní Datyně - Slavia Orlová
 
Zveme vás na utkání, které odehrajeme v Dolní Datyni dne 21.5.2022 v 16.30. Jste co nejsrdečněji zváni a fanděte s námi.
A pokud vám to nevyjde tak online přenos najdete zde:
 
Úspěšný fotbalový víkend !!!
vloženo: 15.05.2022

Krásný májový víkend  sváděl k  procházkám a kochání se  přírodou. Ti co zabruslili do sportovního areálu podpořit své mladé, starší i nejstarší fotbalisty a fotbalistky určitě museli být nad míru spokojení.

 Žáci a dorost vedli v sobotu a neděli trojutkání s Č.Těšínem. Mladším se ještě bohužel nepovedlo zdolat soka, a po brankách v závěru prohráli 2:4 ( Branky: David Kopel a Carlos Terol Soler).To starší žáci ( byť s notnou pomoci mladších) se pomalu probouzejí ze zimního spánku, a  povedlo se jim zdolat  těšínské 6:3 ( Branky Denis Bílý 3, Patrik Pecha 3)  Dorostenci, kteří jsou pořád ve hře o první místo si z hosty z nad  Olzy poradili celkem snadno a brankami Vojty Kadlíčka 2, a Vítka Czajického, Kuby Motlocha a Marka Korty  brali tři body za výhru 5:1. 

Vrcholem sobotního podvečera byl zápas sousedu v tabulce , domácí Slavie a hostů z Jakubčovic . Soupeř však přijel do Orlové s nějakou dekou na zádech a jen díky nepřesnosti svěřenců trenérů Diviny a Věčorka to nebylo po čtvrthodíně o tři branky... Vše si kluci v sešivaném dresu vynahradili  mezi 26. až 28. minutou kdy se trefili Renta s Jatangadzidisem. Poté slavisté přestali hrát a soupeř se toho chytil...Naštěsté rozhodčí pískali poločas a v kabině domácích bylo rušno. Jenže ani druhý poločas nenaznačoval nějaké zlepšení. Jako vždy v takové situaci pomůže  standartka. V 67.minutě Marek Maleňák vymetl z přimáku šibenici a bylo veseleji. Hosté vpravdě při benevolenci obránců  snížili, ale  následná dorážka Jaty po střele Kadlčíka přinesla konečně klid na domácí kopačky. Třešničkou na dortu byl poslední gól, kdy Jirka Toman zadovkou uvolnil Zdenka Zacha, který si udělal z obránců slalomové tyče a z úhlu nekompromisně zavěsil.  A tak Orlová je nadále týmem jara !!!

Orlová štikou jara?
vloženo: 08.05.2022

SK Brušperk - FK Slavia Orlová 2:3 (1:2)

Orlová štikou jara?
Po bodových žních z posledních zápasů zajížděli tentokrát Slavisté na nepříjemný ( a značně podmočený) trávník do Brušperka. Jelikož se hráči obou týmu dobře znají byly to takové malé derby...
Zápas ve kterém museli trenéři hostů nechat sedět na tribuně zraněnou trojici Buček, Derik, Renta. Pouze z lavičky startovali čerstvě doléčení Hanusek s Malíkem a tradiční skupina našich skvělých dorostenců. Po počátečním oťukávaní si ještě na své polovině vzal míč Zdeněk Zach, který prošel až k velkému vápnu a přesnou ránou k tyči rozjásal početnou skupinu orlovských fanoušků! Domácí sice po 10 minutách srovnali, ale do kabin šli i tak šťastnější hosté. Martin Bajger, který se dostává do fazóny vybojoval ve vlastním vápně míč, který přes Zdenka Zacha a Fildu Kondziolku doputoval opět do vápna tentokrát však Brušperka, kde nerozhodný odkop obránce s trestal pohotovou střelou k tyčí. Když trestný kop domácích z 68 minuty trestuhodně proskákal přes celé vápno až za záda dobře chytajícího Kuby Helebranda, zdálo se, že zápas skončí plichtou. Jenže přišla i chyba domácích. Na dlouhou malou domu vystartoval David Jatagandzidis, bývalý orlovský golman Ondra Pacanovský podklouzl a orlovský šutér rozhodl o dalších 3 bodech pro Slavií !!

Helebrand - Papuga, Věčorek ( Malik), Buchvaldek,Mleziva (Hanusek) - Bajgar ( Dzuba) Zach, Maleňák, Kondziolka ( Slowik) - Kadlíček ( Toman), Jatangadzidis.      Do utkání tentokrát nezasáhl Motloch

https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK/?ref=pages_you_manage

 

SK Brušperk - FK Slavia Orlová
vloženo: 05.05.2022
SK Brušperk - Slavia Orlová
 
Zveme vás na utkání SK BRUŠPERK-SLAVIA ORLOVÁ, které odehrajeme v Brušperku 7.5.2022 v 16.30. Jste co nejsrdečněji zváni a fanděte s námi.
A pokud vám to nevyjde tak online přenos najdete zde: