FK SLAVIA ORLOVÁ
Vítězství plné oslav !!!

TJ UNIE Hlubina - FK Slavia Orlová 1:3 (0:2)
Cesta do Ostravy nebyla pro kluky trenérů Diviny a Věčorka nijak veselá.. Ze stejným soupeřem před 4 měsíci utrpěli 4 gólový výprask, zranění Zach a Šipula. Derik, Kadlíček, Malík po nemoci a zraněních s tréninkovými výpadky,Hruška v práci, a… na sraz zaspal Mleziva !
Co jiného zbývalo než zařádit do sestavy mladou dravou krev z dorostu. Všechno špatné je na něco dobré- sdělil trenér Divina. Již v přípravě se kluci z dorostu jevili velice dobře, a tak jsem vůbec neváhal !
V zápase hraném na fantasticky připraveném přírodním trávníku, a poznamenaným silným větrem domácí plnili kolonku v držení míče… jenže v kolonce střelba a efektivita byli zase navrch orlovští. A tak již ve 14 minutě vypálil Jatagandzidis, brankář vyrazil jen k Dominiku Rentovi a ten z hranice 16 metrů vymetl šibenici. O tom, že to nebyl obyčejný gól, nás přesvědčili rodinní příznivci Dominika, kteří okamžitě zahájili oslavu 200. branky v kariéře našeho talentovaného šutéra. O tom, že na dvoustovce Domin nemíní zůstat nás přesvědčil o 10 minut později, kdy důrazným napadáním brankáře načal stovku druhou !
Druhých 45 minut se moc nelišilo od prvních, domácí byli více na míči a hosté zkušeně bránili přístup k Bučkovi. V 55. minutě po zaváhaní pravé strany slavistů domácí sice snížili, avšak o 6 minut nato, po sérií rohových kopu Slavie, David Jatagandzidis propálil vše a opětovně jsme vedli o 2 branky !
Závěrečný tlak domácích narážel na orlovskou zeď ve které čněl ne vzrůstem , ale výkonem Petr Buchvaldek. Borec, který v říjnu oslaví 50(!!!) let svým přístupem, životosprávou musí být příkladem nejen mlaďochům, ale i všem hráčům v mančaftu, nám opětovně předvedl, že sir Stanley Matthews se nerodí jen na ostrovech.
Ještě jednou trenér Divina- Chtěl bych poděkovat klukům nejen za bojovnost, ale hlavně za snahu hrát fotbal,a myslím si, že k tomu nám přispěl i fantastický stav hrací plochy !!
P.S. podotýkám travnaté !!!!
Sestava: Buček- Kondziolka, Věčorek , Buchvaldek, Hanusek ( 67.min Derik) Dzuba,(63.min Kadlíček) Maleňák, Słowik,(79 min Malík) Bajger,(67.min Mleziva) Renta, Jatagandzidis

50 diváků

vloženo: 10.03.2022

V sobotu 12.3.2022 v 15 hodin odehrají naši muži generálku v Ludgeřovicích.Jste srdečně zváni.Fanděte s námi.

Slavia Orlová-Darkovičky
vloženo: 05.03.2022

FK Slavia Orlová-Darkovičky 3:1(1:0)

I v dalším uitkání dalo trenérské duo Divina-A.Věčorek šanci v sestavě několika dorostencům,kteří se za důvěru trenéra předvedli dobrým výkonem.Jako první zahrozili hosté,ale stálice v Orlovské brance Tonda Buček dokázal své kvality.,Ve 24 minutě jsme se dostali do vedení zásluhou Marka Maleňáka 1:0.Ve druhém poločase hned zkraje se opět zaskvěl Marek Maleňák precizně zahraným trestným kopem,který skončil v sítí hostí a Orlová tak vedla 2:0.V 68 minutě hosté zdramatizovali utkání brankou na 2:1 po nedorozumění Orlovských hráčů.Poslední slovo měl ovšem Orlovský celek když se trefil v 87 minutě na 3:1 Dominik Renta.

Branky Orlové:

Maleňák 2x,Renta.

Sestava Orlové:

Buček-Malík-Hanusek-Mleziva-Kondziolka-Dzuba-Slowik-Renta-Jatagandzidis-Bajgar-Maleňák.

Střídali:Kadlíček-Toman-Motloch-Hruška.

Trenéři:Divina-Aleš Věčorek.

Zimní fotbalový turnaj
vloženo: 26.02.2022

Ve středu 23.02. 2022 se uskutečnil další fotbalový zápas našeho týmu proti diviznímu Bohumínu.

Opět dostali šanci naší dorostenci, kteří se postupně zapojují do mužské kategorie, ale hlavně získavají veliké zkušenosti.

FK Slavia - FK Bospor Bohumín  0 : 6 (0:3)