FK SLAVIA ORLOVÁ

Tak konečně se povedlo našemu fotbalovému týmu doma vyhrát a připsat si tři body.    Už v 10 minutěTomáš Botur vybojoval míč dlouhým pasem poslal dopředu Jatangadzidise, která prostrčil  ve vápně míč Michalu Tomášovi  a vedli jsme 1:0 ! Bohužel ve 13 minutě si Botur nepohlídal křídelního hráče hostů a jeho prudký centr si nešťastně srazi  do sítě Niki Derik...  V 37. minutě Posadil Honza Nowinský míč na hlavu nášeho nejlepšího střelce Davida Jatagandzidise a vedli jsme 2:1.

Druhý poločas začal pro nás opět dobře. V 51 minutě si dlouhý aut prodloužil Jata vlastně sám sobě protože využil špatný odkop hostujicího obránce a hlavou vstřeli již svj 23 gol v sezoně. Bohužel vzápěti  hosté využili největší slabinu  slavistů, kterou je bránění rohových kopů a nikým nekrytý Kudláček upravil na 3:2. Naštěstí  v 70 minutě Marek Maleňák pěkným obstřelem z pravé strany uzavřel účet zápasu  na konečných na 4:2. 

Buček - Botur,Buchvaldek, Derik (75. Czaicki), Kondziolka, Nowinski ( 90.Pochopeň) Zach (75. Slowik), Maleňák, Michal (85. Motloch), Jatangadzidis (75. Dzida), Renta

Že by obrat k lepšímu????

Domácímu výbuchu s Benešovem, z kterého to utkání, nám zůstane v paměti branka v 15 sekundě v naši síti, a  to že k propustné obraně se přidavají neproměňovaním šanci i ofenzivní fotbalisté, a celkový zmar z tohoto zápasu nám ukazuje ilustrační foto vpravo ! 

Týden na to zajížděli Slavisté do Vratimova, který se pořád pere o druhé postupové místo.  Začátek utkání nevěštil nic dobrého. Domáci byli častějí  na míči, tlačili a čekali na chyby  hostů. A ty samozřejmě přišly! Nejdříve  Domin Renta vymyslel  hloupou příhravku středem hřiště, které se zmocnil domácí hráč a vyslal na zteč snajpera Ference. Ten nezaváhal a bylo 1:0. Jenže za dvě minuty bylo ještě hůř ! Nejzkušenější hráč krajských přeborů v České republice Petr Buchvaldek si snad vzpomenul na své roky v přípravce a stříhnul takovou minelu , že i domácí střelec se divil co se to stalo...Po druhé brance domáci povolili, a začali věřit tomu, že hosté z Orlové se porazí sami. Jenže svěřenci trenérů Diviny a Věčorka byli proti.Za další tři minuty  opakovaný centr Marka Maleňáka do vápna trknul hlavou Jatagandzidis a bylo to jen o gól !!! Druhá půle opětovně začala kratkodobým tlakem domácích jenže byli to Slavisté, kteří začali přebírat otěže hry. Výsledke byla vyrovnavací branka , kdy Zdeněk Zach se skvěle orientoval na hranici velkého vápna a střelou k tyči srovnal na 2:2.  A pak to začalo !!  Na branku  Vratimova se valil útok za útokem a jen díky bezchybné hře odchovance Slavie Tomáše Bajzátha (toho času v dresu Vratimova) se skóre neměnilo. Jen Dominik Dzida měl dvě stoprocentní situace, a jeho aktivita  přinesla ovoc až v poslední minutě kdy prudký centr do vápna srazil domácí  obránce rukou. A kopala se pentla !!! Dominik Renta si vzal míč , jenže zůstal dál smolařem zápasu protože jeho střela šla mimo..https://drive.google.com/file/d/1NX5xzHiEwj5jBJzlDGXYT6oz775MN9sm/view?usp=share_link?    Výkon však přítomné  fandy Slavie potěšil a věřme, že teď  již to půjde jenom lépe !!!

Buček - Botur,Buchvaldek, Derik, Kondziolka, Nowinski ( 84.Slowik) Zach, Maleňák, Dzida, Jatangadzidis (77. Tomáš), Renta (90. Motloch)

Minely  v obraně nás poslaly dolů....

Moravan Oldřišov - Slavia Orlová 5:3 (1:2)

Do Oldřišova, který byl naším sousedem v tabulce jeli slavisté odčinit  debakl z Petřvaldem.  

Zápas nezačal špatně. Od prvního hvízdu rozhodčího jsme byli aktivnější a již v 8. minutě Derik načechral míč do vápna, kde se navratílec do slavistického dresu Michal Tomáš elegantně zbavil obranců a po 7 létech se opět zapsal  do historie Slavie Orlová. Škoda, že se v zápěti a musel ze hříště. Tlak svěřenců trenérů Diviny a Věčorka trval nadále a byl koronován ve 22. minutě, kdy krásným golem se ukázal náš nejlepší střelec David Jatagandzidis. Navíc chvíli na to pádil sám na branku Danek Hanusek, jenže o chloupek minul zařízení.... No a to bylo vše !

Ještě do přestávky útočník domácích přetlačil Czaického a a sám před Lipčákem nezávahal. Ano i v brance jsme zaznamenali jeden velký comeback ! Jura Lipčák se po 6 létech vrátil zpět a to jestě netušil co na něj v druhé polovině čeká ! Domácí se nadechli k velkému tlaku a při katastrofální obranné hře Slavie výsledek na sebe nedal dlouho čekát. Po vyrovnání s penalty útočníci domácích dále procházeli přes obranné řešeto Slavie jak nůž máslem a Lipčák se činil. Jenže když po hodině hry se ještě navíc zranil tvůrce hry Zdenek Zach domeček z karet se zesypal... Domácí za 12 minut vstřelili 3 branky a trefa Jaty na 5:3 byla již jen labutím zpěvem....

Lipčák - Šipula , Derik,(72.Pochopeň) Czaicki, Buchvaldek, Kondziolka (72. Botur), Nowinski, Tomáš (19. Hanusek), Dzida (72. Maleňák), Zach, (63. Slowik), Jatagandzidis,                                                                                                                             trenéři: Roman Divina a Aleš Věčorek

 

 

 

Zveme vás opět na venkovní utkání mužů krajského přeboru, které odehrajeme v neděli 09.04.2023 v 15:30 hod. v Oldřišově. Budeme rádi jak nás přijedete podpořit.
A pokud vám to nevyjde, tak sledujte zde online:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-Krajsky-prebor---Moravskoslezsky-kraj/Pohlavi-Muzi/Sezona-2022-2023/218282-SK-Moravan-Oldrisov-FK-Slavia-Orlova-Lutyne.htm
 
https://www.facebook.com/SlaviaOrlovaFK