FK SLAVIA ORLOVÁ
Sezóna 2022/2023 je za námi !!!
vloženo: 30.06.2023

O tom jak rychle ten čas letí nás přesvědčila jarní část fotbalové sezony. Ještě máme  v čerstvé paměti zahajovací duel na umělce proti Řepišti a náhle je tu závěrečný zápas v Bolaticích (2:6).

Ale teď pěkně po řadě…

Do jarní sezony jsme vstoupili bez druhého golmána Kuly a Hrušky, kteří odešli do Polska. Kariéru končili po několika operacích Honza Vybíral, Martin Papuga, Honza Hanusek, Adam Malík, Kadlíček z operovaným kolenem chtěl restartnout kariéru na Žofince, domů se vrátil  zapůjčený Kvapil a na misi v Mali byl ještě Honza Nowinski…

Ještě, že v Orlové funguje mládežnický fotbal a trenéři dorostu můžou v každé chvíli dodat do mužského celku hráče, kteří nezklamou! Během této sezony se kádrem družstva mužů provinulo celkem 6 kluků z dorostu a je třeba říct, že nejenže nezklamali, ale jejích výkon byl ve většině zápasů přínosem,

Navíc hned v prvním jarním zápase se těžce zranil kapitán, srdcař a pilíř zadních řad Tomáš Věčorek a bylo zle… Dalších 6 zápasů, jen 3 body a skore 8:17  bylo hrozivé. Nejvíce, ale bolely domácí ztráty a ty byly ze 6 utkání až čtyři! 

Zlomem v jarní sezoně byl asi zápas z adeptem na postup Vratimovem, kde jsme o 3 body přišli neproměněnou penaltou v poslední minutě…Od tohoto zápasu jsme již hráli asi to, co po nás orlovská fanouškovská veřejnost očekávala. Doma jsme neztratili ani bod a venku jsme neuspěli jen v Polomi. Výsledné 7. místo  bereme, vzhledem k podmínkám a nestabilnímu hráčskému kádru jako veliký úspěch.

Teď trochu statistiky:

Nejlepší střelci: Renta 25, Jatagandzidis 23,Zach 7

Nejvíce minut odehráli: Buchvaldek 2543 a Buček 2535 ,

Nejvíce trestaným hráčem byl jako tradičně Renta z 12 žlutými a 1 červenou kartou a hned za ním je David Jatagandzidis (10/1), který se však rozhodl Orlovou opustit a jde za lepšími podmínkami do Stonavy.

 

DOROST

Před chvíli jste četli o pomoci mužům hráči z dorostu. Sám dorost odehrál opětovně fantastickou sezonu. Od prvních zápasů se pohyboval na špici soutěže a  pouze nepřízeň rozhodčího v klíčovém zápase s Benešovem (3:3) jej připravila o vítězství v Krajské soutěží. Jenže kluci si vše vynahradili v okresním poháru kde bravurně postoupili až do finále , a zde trefili na soka z vysokého levelu ! Družstvo Horní Suché do posledního kola válčilo o post vítěze Krajského přeboru. Konečné 3.místo bylo pro ně určitě zklamáním a chtěli se vytáhnout v poháru. Jenže trefili na  perfektně připravené kluky z Orlové, kteří je vlastně nepustili k ničemu. Po celý zápas byli lepším týmem  a díky hattricku Kuby Molocha  a krásné hlavičce Michala Grocholavyhrali 4:2 a to ještě Patrik Herman zahodil penaltu…Práce trenérů Ondry Matušíka a Franty Pejchala je znát a bylo by nefér vychvalovat jen některé hráče. O celkový úspěch se podělil celý tým:Jakub Dorňák a Daniel Ligocký, Niki Fleszas v brance, zadní řady střežili Honza Navrátil ( nejvíce odehraných minut), Pavel Klus, Michal Grochol, Alan Pochopeň, Víťa Czaicki, Dominik Babečka ve středu operovali: Danek Slowik, Marek Korta, Patrik Herman, Šimon Dzuba, Maicon Mesina, Šimon Cigánek, Franta Pejchal, Lukáš Snítíl, David Kellner, David Tlolka,  v útoku se rvali: Kuba Motloch ( nejvíce nastřílených branek), Kiki Bartoš, Danek Vróbel, Enrico Slazyk,

 

ŽÁCI

U starších žáků můžeme konstatovat, že měli velice slušnou sezonu. V tabulce se umístili ve té lepší polovině a tak jako dorostenci se probojovali do finále okresního poháru žáků, kdy cestou zdolali několik lépe postavených soupeřů. Ve finále však nestačili na čerstvého vítěze kraje MFK Havířov a prohráli 1:8 ( branka Pecha). Tak jak u dorostu, trenéři Honza Hanusek a Tomáš Věčorek  se mohli spolehnout na tento kádr: V brance Kuba Dorňák a Niki Fleszas  a dále: Mates Bugel,Vojta Stankuš,

Vojta Mokroš , Matyáš Pospíchal, Jan Svatý, David Kopel,Marek Pytlík, Dominik Hodes, Vojta Vismek, Kuba Lhotský, Dan Slawinski,Patrik Neumann, Martin Oračko, Jan Konya, Adam Zelníček, Dan Hruška, Carlos Terol Soler, Tomáš Kubiena, Kuba Adámek, Daniel Danko. I když pochválit musíme všechny , nemůžeme přejít kolem jednoho borce, kterého jsem ještě nepředstavil – Patrik Pecha, střelec 38 branek ( z celkových 53) odehrál nejvíce minut ( 1542) ale i nasbíral nejvíce žlutých karet (8), byl opravdu oporou týmu a doufejme, že jej ještě v příštím roce v dresu Orlové uvidíme !

V klidném středu tabulky se v průběhu celé sezony pohybovali i svěřenci Tomáše Stankuše a Radima  Pytlíka  - mladší žáci . I oni se neubránili výkyvům formy ale drželi krok z tou lepší polovinou tabulky a slabším nadělovali ( viz Odry: 14:0 !)

Nejlepším střelcem byl teprve na jaro získaný s Petřvaldu Krystián Sivák s 12 góly , o 2 méně vstřelil Šimon Chodura. Nejvíce minut odehrál kapitán celku Vašek Koch. Představujeme všechny aktéry bojů o střed tabulky:

V brance stal ve většině zápasů Dominik Juchelka, občas se střídal s Kristianem Baiegrem V poli hráli:Vašek Koch,Jakub Černý,Filip Čmiel,Šimon Chodura, Kuba Matlák,Danek Strabačka,Tomáš Szabo,Radek Pastucha,Danek Strýček,Lukáš Ferko, Jakub Bartoš, Dan Domica, Jirka Hašek,Filip Potyš a Kristián Sivák.

Pozorní čtenáři jistě zjistili, že několik jmen se v sestavách týmů prolíná. Ano ! Talentovaní jedinci nastupují již za své starší kolegy, a to vše svědčí o skvělé práci s mládeži jednak v MSK Orlová a z toho profitující Slavie! A to vše v areálů z poloviny minulého století, neudržovaného, chátrajícího, 50 let bez investic…

Orlová nezaváhala, se sestupujícími Bolaticemi se Slavia rozloučila šesti góly

Sezonu uzavírali na hřišti posledních Bolatic, které sestupují do I.A třídy, ale svého soupeře fotbalisté Slavie Orlová nešetřili a do konečného účtování přidali čtrnácté vítězství. Zápas 29. kola krajského přeboru v sobotu vyhráli 6:2 a v celkovém pořadí obsadili 7. místo.

„Zápasy s posledním se vždy těžce hrají, navíc Bolatice mají svou kvalitu, ale doplácely na individuální chyby jednotlivců,“ přiznal trenér Orlové Roman Divina, že z duelu, který už o ničem zásadním nerozhodoval, měl trochu obavy.

„Naštěstí už v 7. minutě jsme vedli 2:0 a bylo po fotbale,“ dodal kouč Slavie. „Pak jsme sice z našeho špatného vyhodnocení situace dostali gól, ale za dvě minuty jsme dali 3:1 a potom už kralovali,“ dodal Roman Divina.

Kvůli zdravotním, pracovním i rodinným důvodům se musel obejít bez Jatagandzidise, Motlocha, Tomáše a Kondziolky. „Od začátku jsem tam zase dal tři mladé kluky, pak ještě další dva. Pět sedmnáctiletých ale nehrálo žádné druhé housle, takže jsem maximálně spokojený,“ radoval se kouč po posledním zápase sezony.

„Za vítězství jsem rád, uhájili jsme tím sedmé místo. Na kluky jsem hrdý, pětačtyřicet bodů je za mě hodně dobrých,“ konstatoval trenér Slavie Orlové.

Branky: 37. Maršák 76. Řehánek - 5. a 86. Zach, 42. a 78. Renta, 7. Dzida, 48. Nowinski. Rozhodčí: Takáč - Tomšík, Slaný. ŽK: Slivka, Šula – Zach, Renta. Diváci: 100.

Orlová: Buček – Slowik, Buchvaldek (61. Czaicki), Nowinski, Dzida, Maleňák (74. Herman), Zach, Botur, Renta, Derik (83. Věčorek), Pochopeň. Trenér: Roman Divina.

zdroj: Karvinský a Havířovský Deník.cz

https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/orlova-nezavahala-se-sestupujicimi-bolaticemi-se-slavia-rozloucila-sesti-goly-20.html

Ze sedmi jarních zápasů na domácím hřišti vytěžili dvanáct bodů za čtyři vítězství. Naposledy v této sezoně před svými fanoušky na něm fotbalisté Slavie Orlová ve 28. kole krajského přeboru porazili i v omlazené sestavě Háj ve Slezsku 2:0. Střelcem obou gólů byl Dominik Renta.

„Vítězství se rodilo těžce, ale na druhou stranu bylo zasloužené,“ konstatoval po sobotním utkání trenér Slavie Roman Divina. „Byl to úplně jiný zápas než v Heřmanicích, které v jedenácti lidech jen bránily. Háj chtěl hrát fotbal a to nám sedělo,“ připomenul porážku 0:1 v minulém kole v 0stravě.

Do domácího duelu nastoupila Orlová v pozměněné sestavě. „Slíbil jsem klukům z dorostu, že budou hrát od začátku,“ vysvětlil kouč, proč na lavičce zůstal kapitán a elitní střelec Jatagandzidis. „Nastoupil až do druhého poločasu a byl hodně platným hráčem, pomohl v důležitých věcech,“ dodal Roman Divina.

Šanci od 1. minuty tak dostali Motloch v útoku a stoper Slowik, navíc po prostřídání šli po přestávce na hřiště Czaicki a Pochopeň. „Háj byl hodně kvalitní mančaft, hrál otevřeně. První krásný gól jsme dali po vynikajícím centru Nowinského, který zpracoval Renta a zavěsil. Měli jsme tam ještě dvě tři možnosti, bohužel jsme je nedali,“ vrátil se trenér Slavie k průběhu prvního poločasu.

„Ve druhém nás už soupeř trošku přehrával, vsadil všechno na útok, ale my jsme dobře bránili,“ konstatoval s tím, že po krásném centru Nowinského zvýšil Renta na 2:0. „Gól dal z neskutečné otočky ve výskoku zadovkou do šibenice, takovou parádu jsem už dlouho neviděl, a bylo po zápase. Vedení jsme už zkušeně udrželi,“ radoval se Roman Divina z třináctého vítězství v celé soutěži.

Orlová: Buček – Slowik, Buchvaldek, Nowinski (88. Pochopeň), Dzida, Maleňák, Zach, Botur (75. Czaicki), Renta, Derik, Motloch (65. Jatagandzidis). Trenér: Roman Divina.

zdroj: Karvinský a Havířovský Deník.cz

https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/fotbal-kraj-orlova-se-ctyrmi-mladiky-si-doma-troufla-na-haj-rozhodl-renta-2023.html

Jediná šance Heřmanic znamenala porážku. Podcenila Slavia Orlová soupeře?

Před týdnem smetli doma Kobeřice (4:1), ale zápas 27. kola krajského přeboru fotbalistům Slavie Orlová vůbec nevyšel. Osmý tým tabulky v Ostravě podlehl v neděli třináctým Heřmanicím 0:1.

„Nezahráli jsme úplně dobře. Myslím si, že kluci podcenili soupeře. I když jsme měli více ze hry i více šancí, bohužel jsme je neproměnili,“ neskrýval trenér Slavie Roman Divina zklamání z těsné porážky.

Jedinou branku utkání jeho tým tým inkasoval těsně před přestávkou, jejím autorem byl ve 44. minutě. Daniel Řapek. „Měli jsme 95 procent v držení míče, oni měli jedinou střelu a byl z toho gól. Nehráli jsme to, co jsme měli,“ konstatoval kouč Orlové.

Do konce krajského přeboru zbývají dvě kola, Slavia v sobotu 10. června hostí čtvrtý Háj ve Slezsku a o týden později sezonu zakončí na hřišti posledních Bolatic.

Branka: 44. Řapek. Rozhodčí: Slaný - Viščor, Sklář. ŽK: Skoupý, Šlesár, Řapek – Dzida, Renta. Diváci: 148.

Orlová: Buček – Slowik (72. Derik), Buchvaldek, Nowinski (80. Czaicki), Tomáš (39. Dzida), Jatagandzidis (72. Pochopeň), Maleňák, Kondziolka, Zach, Botur, Renta (80. Motloch). Trenér: Roman Divina.

zdroj: Karvinský a Havířovský Deník.cz

https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/fotbal-kraj-jedina-sance-hermanic-znamenala-porazku-podcenila-orlova-soupere-04.html

V sobotu 03.06.2023 hrajeme venkovní fotbalový zápas v Ostravě Heřmanicích.

Fotbalový zápas začíná v 17:00 hod.

Přijďte nám fandit.

Fotbalový zápas můžete shlednout online na: zatím není k dispozici.

Orlová vygumovala Kobeřice, dala jim čtyřku. V dresu Slavie zářily i mladé pušky

Před týdnem to fotbalisté Slavie Orlová schytali v Pusté Polomi (2:5), teď se postarali o nadílku pro soupeře sami. V domácím utkání 26. kola krajského přeboru porazili v sobotu Kobeřice 4:1. Úspěšnými střelci byli Dominik Renta, Marek Maleňák, Daniel Slowik a Jakub Motloch.

„Na to, že hosté v minulém kole porazili Řepiště, jsem čekal těžší zápas, ale byl jednoznačně v naší režii. Je prvda, že Kobeřicím chyběli dva hráči, ale my jsme neměli Tomáše a Derrka,“ upozornil trenér Orlové Roman Divina na absence v obou týmech. „Vlítli jsme na ně, a to asi nečekali,“ poznamenal.

„Začali jsme neskutečným způsobem, už ve 20. vteřině šel Renta sám na branku, bohužel nedal. Vynahradil si to perfektním gólem po samostatné akci ve 2. minutě,“ radoval se kouč z první přesné trefy, která otevřela skóre celého utkání.

„Pak jsme měli ještě neskutečné množství dalších šancí, po patnácti minutách jsme mohli vyhrávat 4:0, nakonec jsme ale dostali po nepříjemné teči vyrovnávací gól na 1:1,“ konstatoval Roman Divina.

„Bohužel pak přišlo zranění Dzidy, který se hlavou srazil s Maleňákem. Musel jsem ho střídat, šel to hned šít a na hlavě má několik stehů,“ popsal trenér nepříjemnou kolizi spoluhráčů ve 42. minutě, kdy na hřiště poslal Czaického.

Ve druhém poločase se Orlová rozstřílela. „Po perfektní přihrávce Renty dal Maleňák na 2:1 a pak už úřadovaly mladé pušky Slowik a Motloch,“ vyzdvihl góly dvou dorostenců. „Spolu s Czaickým hráli jako o život,“ pochválil Roman Divina trio mladíků v dresu Slavie s tím, že na jejich výkonu má zásluhu trenér dorostu.

„Pak jsme mohli přidat ještě další dva góly, soupeř už se na nic nezmohl. Vygumovali jsme ho rychlostí i nasazením, kluky musím pochválit za bojovnost,“ konstatoval Roman Divina.

Orlová: Buček – Slowik, Buchvaldek, Nowinski (82. Pochopeň), Dzida (42. Czaicki), Jatagandzidis, Maleňák, Kondziolka, Zach, Botur, Renta (76. Motloch). Trenér: Roman Divina.

zdroj: Karvinský a Havířovský Deník.cz

https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/fotbal-kraj-orlova-vygumovala-koberice-dala-jim-ctyrku-zarily-i-mlade-pusky-2705.html?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=social_redirection&fbclid=IwAR0RmqD1Jn0Cm045H1hl4QKu27vVGbdwqCSqVJ1-kHYLwnFAcmno98-lfOA